Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mely állatok választanak...

Mely állatok választanak maguknak egy életre párt, az alább felsoroltakon kívül?

Figyelt kérdés

Én ezekről tudok: flamingó, pingvin, holló, hattyú, galamb, mandarinréce, gólya, fecske, farkas, kérész, veréb.


Ha rossz a lista, vagy tudnátok bővíteni, várom a hozzászólásokat! :)


2011. okt. 2. 23:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Galamb az tuti. Sőt, ha meghal a párja, akkor asszem ő is, de ez nem biztos.
2011. okt. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
nem vagyok benne biztos de úgy rémlik valahonnét, hogy az elefánt is.
2011. okt. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az elefánt nem. Csordákban él és csak nőstények (legalábbis az afrikai tuti). Úgy tudom a cinege cserélgeti, a fácánnak sok van de a nagyobb ragadozómadarak azok szerintem tartósan választanak. Gondolok itt a kerecsensólyomra, egerészölyvre stb. Legalábbis lehet nem életre szólóan, szóval ha valamelyikkel történik valami új párt választanak, de sokáig együtt vannak. (javítson ki valaki ha tévednék, az amerikai fehér fejű rétisasról láttam csak filmet, ők biztosan tartósan, de ha megözvegyülnek újraházasodnak)
2011. okt. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
a tiszavirág... és az ember - alapverzióban
2011. okt. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nagyobb testű madaraknál gyakori: nyári lúdról feljegyeztek egy hosszútávú megfigyelést, hogy mikor a nőstényt kilőtték (orvvadászat, nem a kutatók... szép is lenne), a hím nem tudott mit kezdeni magával. Szabályosan mutatta az egyes férfiakra is jellemző vislekedést: egyre több, egyre fiatalabb tyúkokkal alakított ki nagyon rövid idejű párkapcsolatot. Váltogatta a libáit, na. :) Utána nem volt már tartós párkapcsolata. Hasonló van az előző által említett nagytestű ragadozóknál is, pl. mivel magyarok vagyunk, emlegessük a magyar szirti sasok megfigyelését. Itt van sírig tartó hűség (ha idős korban hullik el a pár egyik tagja, a másik nem válszt újat), de van özvegyi gyász után "újraházasodás" is (ált. nőstény esetén, egy másik hímmel is felnevelhet pár fészekaljat, de csak ha kellően fiatalon veszítette el az első párját).

Amúgy a madara 90%-a monogám. Említi még a csüllőt, emlősök közül pedig a fehérkezű gibbont kiegészítésként [ti. a könyvem, előszedtem].

A kistestű ragadozóknál és pl. a sirályoknál viszont nem partnerhez, hanem a fészekhez való hűség van, ez a szeonális monogámia. Ez is lehet egy életre szóló párkapcsolat, mivel a pár mindkét tagja hű a fészekhez, párzási időszakon kívül kóborolnak a világban, de mikor szaporodni kell, megtalálják egymást. (Ha valaki beelőz, akkor a másik így járt.) Viszont ez csak látszólagos. Ez az elterjedtebb. De mivel nem túl hosszú életűek ezek az állatok, nehéz megmondani, hogy ez tényleg egész életre szóló hűség, vagy sem.

2011. okt. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
47%
delfin
2011. okt. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Holló, hattyú és pingvin amit biztosra mondok.
2011. okt. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
hullámos papagáj
2011. okt. 3. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Vitorlás hal
2011. okt. 3. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy még az orka is.
2011. okt. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!