Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért utálnak az állatvédők,...

Miért utálnak az állatvédők, ha vega vagyok?

Figyelt kérdés

Én még soha nem kértem számon senkin, hogy miért eszik húst, vagy ilyesmi, sem azt, hogy miért a "nagyüzemi" állatok húsát eszi. Nem mondom soha, hogy egészséges vagy természetes dolog vegának lenni, mégis, ha kiderül, hogy vegetáriánus vagyok, éppen az állatvédők ugranak a nyakamnak.


Vegyünk például egy hétköznapi szituációt...

Eldöntöttük egy "többé-kevésbé ismerősömmel" (nagy állatvédő), hogy elmegyünk lóval egy kis kocsmához (vagy inkább fogadó), és ott eszünk valamit. Mikor én nem hambit kértem, megkérdezte, hogy miért nem azt kérek, és mondtam, hogy mert abban hús van. Erre az állatvédő személy első reakciója: "Csak nem vegetáriánus vagy?". Ez után jöttek az érvek, hogy "holnapután úgyis meghalsz, mert olyan egészségtelen", meg "semmi értelme, úgyis mindig lesz új állat, amit levágnak" (na igen, úgyis lesz új kutya is, amit kidobnak az utcára...), meg hogy én milyen egy képmutató **** (<- csúnya szó) vagyok. Pedig még ekkor sem mondtam, hogy az a helyes, amit én csinálok. Ez után persze mondtam neki, hogy nem csupán állatjogi szempontokat vettem figyelembe, amikor így döntöttem, hanem másokat is. De ami ez után történt, azt inkább el sem mondom.


De valamiért CSAK az állatvédők, vagy esetenként egyes állatbarátok reagálnak így, ha megtudják, hogy nem eszek húst. A többiek csak mosolyognak, és azt mondják; "Gondoltam...", és ezzel vége is az ilyen témájú beszélgetésnek, esetleg megkérdezik, hogy jól érzem-e így magam, meg hogy miket szoktam akkor enni, ha húst nem.


A kérdés; mi a búbánatot zavarja az őket, ha ÉN nem eszek húst? Az én döntésem, és nyilván nem akarom rájuk erőszakolni az én véleményemet sem. Meg sem szoktam nekik említeni, hogy nem szokásom húst enni, tejet inni, stb. Erre mindig nekik áll feljebb, szinte már az az érzésem, hogy megölnek, amiért nem eszek húst. :P


Lehet, hogy nem minden állatvédő ilyen... De én még csak ilyen reakcióval találkoztam a részükről.


2011. okt. 7. 11:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Ez hozzáállástól függ, nem attól hogy állatvédők-e.

Én meg csak olyan állatvédőket ismerek akik vegák. Nem egyet, pontosan 6 embert, mind vega. Ami szerintem a normális állapot, mert ha védek valamit akkor én sem szeretném azt enni... akkor már nem igazi állatvédők.

2011. okt. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Hát ezt nem nagyon értem. Bár én fogyasztom a húst, örülök, hogy vannak akik nem. Nekem nem ártanak vele, az állatnak meg végképp nem. Mindenkinek a maga dolga, hogy mit eszik, mit iszik, hogyan táplálkozik. A barátnőm férje vega, de csak ő, így kihívás a főzés náluk, de megoldható. Nem tartom képmutatásnak, ha valaki elvből valamit nem csinál. Nem dohányzik, nem iszik alkoholt stb. Persze ezzel nem tudtam válaszolni a konkrét kérdésedre, esetleg megnyugtatni tudlak ,hogy az emberek általában ilyenek. Amit a többség csinál és egy valaki nem, akkor az képmutató. A többséget lehet, hogy ez azért zavarja, mert ők képtelenek a lemondásra.
2011. okt. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát köszi, ezek szerint csak "nincs szerencsém" ilyen téren.
2011. okt. 7. 11:35
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem csak rosszul állsz a kérdéshez, előítéleteid vannak magaddal és magával a témával szemben. Ez konkrétan nem ez a téma, az élet számos területén megfigyelhető az, hogyha te úgy állsz a dologhoz, hogy na ebből úgyis veszekedés lesz, akkor az is lesz. Ha negatívan állsz a témához és a kérdéshez, akkor negatív visszajelzéseket fogsz kapni. Tehát itt nem azzal van baj, hogy vega vagy, nem az állatvédőkkel van baj, csak a hozzáállásoddal. Próbálj ezen változtatni és sokkal kevesebb ellentét lesz.
2011. okt. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerezz más állatvédő barátokat. :)
2011. okt. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Az ember mindenevő. Mindenevő a fogazata és az emésztése is erre lett beállítva. Akárcsak a disznónak, vagy a majomnak.

Attól, hogy valaki húst eszik, nem árt vele senkinek és semminek. Ez a természet rendje. Valaki meghal, hogy a másik élhessen és ez így van rendjén.


Sokan vegának tartják magukat a nagy állatszeretetük miatt. Aztán kétpofára zabálják a rántott sajtot. Rántott sajt: tojás a bundában. A csirketelepeken csak pár hétig élnek a csirkék, akkor is egy kb. 30*30 centis miniketrecben, mint a heringek. Kín szenvedés az a rövidke éltük is. Sajt? Az ipari tejgazdaságokban a tehenek szintén úgy élnek, mint a heringek, egymást taposva, kizsákmányolva, agyontápszerezve.

Innentől kezdve nekem ne mondja meg egy vega sem, hogy az állatszeretet miatt nem eszik húst.


Ha tényleg tenni akar valamit, legyen vegán és csak növényeket és gombát fogyasszon. Ezzel viszont az a baj, hogy ellentmond a természetnek.


A megoldás az lenne, ha ipari hlyett csak bio gazdaságok lennének, ahol az állatok úgy élhetik le rövidke életüket, ahogyan az nekik tényleg jó. Viszont ezt sosem lehet elérni azzal, hogy valaki steak helyett rántott sajtot eszik.

2011. okt. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 mantis religiosa ***** válasza:
88%
Azért utálnak, mert eleszed az állatok elől az élelmet. Ha nem lennél vega, az állatok kevesebben lennének, több ételük lenne, jobban élnének.
2011. okt. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

mantis religiosa:

Hehe, erre még nem is gondoltam. :D


72%: Köszi, hogy NEM a kérdésre válaszoltál...

2011. okt. 7. 11:54
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

Mert ilyen az emberi természet. A középkorban a vallási vezetők is máglyára küldték azokat a reformátorokat, akik vallásosabbak voltak náluk, vagy a Biblia szerint éltek.


Amúgy meg fogalmam sincs, én egyik se vagyok. (Se vega, se állatvédő.)

2011. okt. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

egyszerűen ilyenek az emberek. Nem tudnak elképzelni egy a sajátjuktól eltérő "életformát"

A családunk nagy része vegetáriánus vagy vegán. Amikor ezt valaki meg tudja, hogy ők nem esznek semmi állati eredetűt, akkor jön a kérdés: akkor mit esztek?

és itt lép életbe az emberi műveletlenség, a 21. század gyönyörű áldása, hogy ha húst nem eszel, akkor más már nem is létezik :D eléggé no comment...

2011. okt. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!