Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha elüt valaki egy állatot...

Ha elüt valaki egy állatot (pl. kutya), akkor a gazda a felelős, nem az aki elütötte, nem?

Figyelt kérdés

"Sajnos az a baj hogy itt Magyarországon leszarják az állatokat itt nem csak az állatkínzásra gondolok más országban még a kóbor kutyákon is segítenek itt meg akár el is ütheted őket!Nagyon szomorú!Pedig akik kísérleteznek az állatokon,bántalmazzák,kínozzák őket azokat megölném szív fájdalom nélkül!"


Ezt írta egy válaszoló egy állatkínzással kapcsolatos kérdésre!

Mi az,hogy Mo-n el is üthetem őket? Azért a gazda a felelős!Inkább ő fizeti ki a kocsimban keletkezett kárt,nem?


Oké,hogy egy állatot nem kell elütni,ha nem muszáj,de ha már megtörtént...


Vélemények?


2011. okt. 11. 10:54
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy a gazda a felelős, de nem vennék rá mérget, hogy sietne kifizetni a károdat.
2011. okt. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
74%

Állatkínzás az (büntethető) ha elütsz egy kutyát és nem viszed orvoshoz.

Az autódban keletkezett kár már a biztosítók dolga (a tied, ha a gazda nincs meg vagy a gazda felelősségbiztosítójáé)

2011. okt. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:

Egyébként nem megtörtént eset,csak egy kérdés.

Egyébként én ilyenről még nem hallottam,hogy valakit ezért megbüntettek volna.Általában otthagyják az út közepén az állatot,legalábbis amikről én hallottam.Hogy nincs se pénz,se idő állatorvoshoz vinni.Meg a rendőrség úgyse foglalkozik ilyennel...legalábbis én még nem hallottam róla.

2011. okt. 11. 11:01
 4/57 anonim ***** válasza:

Az állatszerető autós azért igyekszik elkerülni a gázolást. Persze, egy hirtelen alárohanó kutya, vagy olyan manőver, ahol baleset lehet a vége, ha a kutyát óvja a vezető, akkor bizony az ember az elsődleges.

Az ilyen esetekben bizony, a gazda a felelős , hogy a kutya az útra került.Ugye, szoktak hivatkozni rá, hogy közterületen csak pórázzal lehet a kutya.

Be lehet perelni károkozásért a tulajt.

2011. okt. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
18%

Ha egy idióta autós elütné a kutyámat (mert elszakította a pórázt), én nem fizetnék 1 ft-t sem neki.

Lakott területen ne száguldozzon (amúgy sem) senki, ha meg elüt egy állatot, viselje a következményét, ne a markát tartsa pénzért!

2011. okt. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem önálló jogi személy, henem tulajdon. Ha elütöd, az ugyannak számít, mintha mondjuk a másik kocsijába mész bele, neked kötelességed ottmaradni, és a további károkat megelőzni (magyarul orvoshoz vinni). Az anyagi része más kérdés. Az biztos, hogy a kutya gazdája köteles a kocsidban keletkezett kárt megtéríteni, ha viszont a kutya a te hibádból került a kocsi alá (ami azért nem gyakori), akkor a kezelése költségét neked kell állni, máskülönben viszont az is a gazdáé. Kóborkutyánál viszont gebasz van, mivel az eredeti gazda nem ismert. Ilyenkor te vagy saját költségen látod el, vagy otthagyod. Bár jogilag ez utóbbit nem tehetnéd, de mivel senki nem ellenőzi, gyakorlatilag megteheted.

Amúgy az idézett válaszadó tipikusan az a habzószájú idióta, aki ellenzi az állatkísérletet, de a gyógyszer persze rögtön beszedi... Az ilyet figyelmen kívül kell hagyni, buta emberrel nem lehet vitatkozni.

2011. okt. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
23%
Ha valaki látja, hogy elütötted a kutyát és feljelent akkor bizony foglalkozik vele a rendőrség.
2011. okt. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:

Utolsó,de közterületen a te feladatod,hogy póráz nélkül is vissza tudd hívni,különben te vagy a felelős!

És jól nézne már ki,hogy ha az autók az úton kutyák között szlalomoznának...

2011. okt. 11. 11:05
 9/57 A kérdező kommentje:
Bocsi,ez 11:03-nak írtam!
2011. okt. 11. 11:06
 10/57 anonim ***** válasza:
10%

Az, hogy kiszökik a kutya, még nem jelenti azt, hogy egy felelőtlen szar gazdája van. Igenis lehetnek aggodó és odaadó gazdái. De pl. a husky esetében, aki egy igazi szabadulóművész, mit lehet tenni?

Jó persze, ajánlott egy két méteres kerítés jó mélyen a földben. De azért szerintem nem lehet hibáztatni egy szerető gazdát, mert a kutya ki tudta ásni magát a kerítés alatt...

A sofőr meg ne legyen már olyan vaksi, hogy nem lát egy kutyát az úton, útszélén...Ha meg még a kárt is megfizetteti, az már mindennek a teteje. Nekem legalább többhetes lelkiismeretfurdalásom lenne, ha egy kutya halálát okoznám véletlenül...

2011. okt. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!