Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez csótány, vagy milyen rovar?

Ez csótány, vagy milyen rovar?

Figyelt kérdés

[link]

elég homályos kép sajna, úgy 2-3 centis, ma tűnt fel a fürdőbe. Tiszta lakás meg ilyesmi, de ki tudja. Mi lehet és mit kell ellene tenni?


2011. okt. 21. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajna, olyasminek látszik. Nem biztos, hogy nálatok van a fő tanyája, a szellőzőrendszeren keresztül bárhová eljut.
2011. okt. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
igen! ez csóti
2011. okt. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Ez bizony csótány. Lehet kapni ún. csótánycsapdát. Vigyázz hogy ne szaporodjon el mert utána nehéz kiirtani..
2011. okt. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen,ez csótány!
2011. okt. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen,a csótánycsapda jó,beleragad a rovar és nem tud kijönni belőle. És legalább látod,hogy mennyi "lakód" van.
2011. okt. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem tudom, elég homályos a kép, de szerintem a csótány laposabb, bár lehet hülyeséget mondok
2011. okt. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
büdösbogár is lehet vagy nem? nálunk az van sok:s
2011. okt. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
csotany am! Jonnek azok hivatlanul is. A szennyviz csatornabol. Van mereg ami oli oket
2011. okt. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondták, ez csótány. Nem a szennyvízcsatornán keresztül jön, hanem a szellőzőrendszeren, főleg régi típusú házakban vagy panelokban.

A csótánycsapda nem jó megoldás. Az a baj vele, hogy olyan szagot áraszt (konkrétan feromonokat, ami párzásra készteti ezeket az állatokat), ami oda csalja őket. Az oké, hogy amelyik belemegy, az elpusztul, de ha a közelben van egy fészek, akkor folyamatosan csak jönnek meg jönnek a bogarak a szomszédból.

A fészküket amúgy körülbelül 8-10 méteres körzetben hagyják el, tehát a közeletekben már van egy. Aztán készül a következő.

Az irtásukat szakemberre kell bízni. Csak úgy működik, ha minden lakásban elvégzik az irtást. Ez semmilyen kényelmetlenséggel nem jár, nem kell kiköltözni, csupán csak zselépöttyöket tesznek le a forgalmas helyekre, illetve a közös helyiségeket permetezik.

Szólni kell lakógyűlésen, hogy el kell végezni az irtást.

Ha családi házban laksz, akkor viszont megoldás lehet a csapda.

2011. okt. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én tartom a csótányokat, küldd el nekem!!

de komolyan, az a hobbim!!

2011. okt. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!