Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit szólnának egy kollégiumban...

Mit szólnának egy kollégiumban egy madárpókhoz?

Figyelt kérdés

Madárpókokat tartok, de jövőre másik városba megyek kollégiumba. Szerintetek mit szólnának, ha odavinnék egy pár terráriumnyit?

jogilag van valami ellenjavallat?


2011. okt. 25. 19:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
Csak ha a szobatársaid bele egyeznek, de ha az megszökik és kárt okoz valakiben akkor te fogod megszívni a dolgot. Ha nekem egyik szobatársam behozná még aznap kinyírnám, mert utálom a veszélyes háziállatokat még akkor is ha azt mondják hogy nem az. Egyszer ugrott rám majdnem egy madárpók haveromnál akkor helyben agyon tapostam acélbetétessel.
2011. okt. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
háát...szerintem nem lehet kollégiumban állatot tartani:/
2011. okt. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Kollégiumban semmilyen háziállat nem lehet. Veszélyes meg pláne nem.
2011. okt. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Én nem vagyok jogász, de szerintem erre kifejezetten nincs semmilyen törvény. Mindenesetre, ha abban a koleszban laknék ahol te, valószínűleg elkerülném a szobádat és azt hiszem mélyen élne bennem a tudat, hogy pókok vannak a koleszban...ráadásul terráriumnyi mennyiségben
2011. okt. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Még albérletben se lehet nemhogy kollégiumban.
2011. okt. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"ha a szobatársaid bele egyeznek"


Ilyen nincs!!Nem tulajdonuk a szoba!!

2011. okt. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nézd. A kolesz szabályzatban tiltva van, max ha egy nagyon mezőgazdasági/biológiai sulihoz tudok elképzelni olyan koleszt, ahol engedik. De ilyen nagyon kevés van.


A többi pedig a szobatársakon is múlik. Én pl magasról leszarnám, de csak azért mert hamarosan én is be fogok csempésznie egy kis akit a koleszbe :D


De tudd hogy ezért ki is b@szhatnak! (én vállalni fogom a kockázatot)

2011. okt. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Van jogi ellenjavallat. A kollégium szabályzata. Persze az nem törvény, nem vagy köteles betartani, csak ők meg nem kötelesek téged elszállásolni, ha nem értesz velük egyet.

Egy terráriumot sem hiszem, hogy engednének, párat meg pláne nem.

Engem amúgy nem zavarna, ha a szobatársam tartana, azért válaszolok állatok kategóriában, mert szeretem őket.

Viszont egy olyat megpróbálhatsz, hogy az aulában, vagy valami közösségi helyen kialakíts nekik valami helyet. Szoktak így gekkót, halat tartani.

2011. okt. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"erre kifejezetten nincs semmilyen törvény"


Erre nem is kell! A kollégium házirendje a döntő és a tulajdonviszonyok.

2011. okt. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Laktam már pár kollégiumban és egyiknek a házirendje sem engedett meg veszélyes állatot. Szinte csak az akvárium volt megengedett halakkal vagy teknősökkel, ráadásul egy lakónak egy akvárium volt engedélyezve. Jogilag márpedig ez az ellenjavallat: neked, mint kollégiumi lakónak, be kell tartanod a kollégium házirendjét. Ha nem teszed, akkor a kollégiumi vezetés foganatosíthat bizonyos lépéseket ellened (mondjuk kipenderítenek).
2011. okt. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!