Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az állatoknak van...

Szerintetek az állatoknak van lelkük vagy csak ösztön lények?

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 20:23
 1/5 A kérdező kommentje:
ha lehet a válaszokhoz indoklást is köszi :D
2011. okt. 29. 20:26
 2/5 anonim ***** válasza:
Az állatoknál szerintem az van, hogy ha egy embert megszoknak,. vele élnek együtt, akkor a falkájának a részének tekintik az embereket. Pl. ha egy kutya születése után 6-7 hetesen elkerül egy családhoz, akkor ott az lesz az ő falkája, lesz falkavezér, anya, apa, és vele egyenrangúak (akiknek esetleg nem annyira fogad szót). Lehet hogy az a hierarcia nála külömböző lesz, mint nekünk embereknek ez megszokott. Pl. ha egy családhoz kerül, lehet hogy az feleséget tekinti a valódi anyjának, a gyereket ha pl. fiú tekintheti az apjának és ezért kevésbé fogad szót a férj pedig lesz egy "testvére" vagy valami ilyesmi.
2011. okt. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A lélek és a tudat két teljesen különböző dolog. Alapjában véve az ember is ösztönlény, ugyanolyan ösztönök irányítják életének nagy százalékában, mint az állatokat. (Ösztönös cselekvések, ösztönök pl: szeretet, bosszú, félelem, gyűlölet, altruizmus, stb.) Viszont ezeket az ember tudatosan feldolgozza, illetve képes befolyásolni az ösztönöket a tudat "segítségével". Többek között az élőlények közül az ember gondolkozik csak erkölcsről, esztétikáról és hasonlókról.


A lélek viszont ettől teljesen független. Van, aki azt sem hiszi, hogy az embernek van lelke. Van, aki szerint az embernek és állatnak ugyanúgy lelke van. (A legtöbb vallás így gondolja, kivéve azt, amelyiknek követői úgy próbálnak egyszerűsíteni a dolgukon, hogy ezt letagadják.) De előfordul olyan is, aki csak az embereknek tulajdonít lelket. Ezek persze nem bizonyítható dolgok, mivel a materiális világon túlmutatnak.


Mindenesetre, ha az állatoknak is lelke van, akkor be kell vallanunk, hogy csak a testünk különbözik tőlük. Márpedig a test halandó, így elmondhatjuk, hogy az ember és állat lényege valójában egy és ugyanaz. Ezt elég kényelmetlen dolog bevallani, ráadásul semmire nincs bizonyíték.

2011. okt. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem minden lénynek van lelke hisz érzelmeket kreál, például ha nem lenne lelke a kutyámnak akkor amikor hirtelen nyúltam hozzá és megkapott nem jött olyan oda 3 perccel később nyalogatni,vagy hogy a másik kutyám csak akkor jött oda hozzám ha szomorú voltam és kint mászkáltam az udvaron, nekem dőlt és nem hagyott békén addig míg meg nem nevettetett, mikor meg nem volt semmi bajom és csak nézelődtem rám se bagózott bár lehet ez is ösztön nem tudom, szerintem ehhez több kell mint puszta ösztönök, de volt olyan eset is hogy mikor a papagáj bent volt a szobámban és én elmentem de a kulcsot nem tettem el vagy a telefont állandóan sipákolt mint akit nyúznak, őszintén nem tudom miknek tudhatók ezek be, de én elkönyveltem annak hogy igenis van lelkük és nem hülyék.
2011. okt. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:35 vagyok... Épp csak a kérdésre nem válaszoltam.

Mivel én hiszek a lélek létezésében, ezért számomra egyértelmű, hogy az állatok is lélekkel rendelkező élőlények. De, mint mondtam, nem tudom megindokolni a válaszomat, mivel ez egy teljesen szubjektív dolog. Olyan ez, mintha Isten létezését próbálná bebizonyítani valaki, vagy a túlvilág létezésére próbálna bizonyítékokat keresni.

2011. okt. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!