Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szeretnék néhány tyúkot....

Szeretnék néhány tyúkot. Milyen ólat készítsek nekik?

Figyelt kérdés

Még soha nem tartottam tyúkokat. Neten nagyon sok tyúkólat megnéztem. Főleg fából készülteket találtam. Én csak 3 tyúkot szeretnék, elsősorban a tojás miatt.

Tudom, sokak szerint 3 tyúkot butaság tartani (nem éri meg stb... ezt már megkaptam egy-két embertől) de én szeretnék.

Elég lesz nekik a fából készült ól, nem fognak télen fázni?(tavasszal venném a tyúkokat) Milyen vastag legyen az ól oldala? Milyen higiéniai dolgokra figyeljek oda?

Tényleg abszolút kezdő vagyok! Ha valaki tudna linkelni oldalt is, ahonnan sok hasznos tanácsot olvashatok, azt nagyon megköszönném! :)



2011. okt. 29. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Fázni nem fognak, máshol sem fűtik az ólat. Tanyasi csirkét vegyél az bírja az ilyet, az ólba meg tegyél szalmát az elég meleg nekik. (100 éve még jópár az udvaron a fán aludtak a tyúkok)

A higiénián túl arra is figyelj, hogy jól és biztonságosan zárható legyen az ól/ketrec nehogy valami megegye/lefojtsa a tyúkokat. (ez utóbbi valószínűsége függ attól is hogy hol laksz, de pl. kóbor kutya szinte mindenütt van)

2011. okt. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Alföldön élek, itt sok napraforgótábla van. Tehát rágcsálók is.

Köszönöm a hasznos tippeket! :)

2011. okt. 29. 21:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha sima magyar tyúkot akarsz, háztól vegyél és NE keltetőgépest. 3- tyúk nemfog sokat, tojni . De ha aakrsz 1 kakat is vegyél és késöbb lesznek kiscsibék.

Én imádom a pici csibéket ^^

2011. okt. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Nekünk senki nem mondta, hogy hülyeség kevés tyúkot tartani, ez új. Nekünk először kettő volt, a nagymamámtól kaptuk őket, és épp ma hoztunk el még két tavaszi tyúkot :) Szóval most négyen vannak, és nagyon aranyosak :) Nekünk nincs konkrét célunk velük, enni nem esszük meg őket, de a tojások miatt szerintem tényleg hasznosak.

Mi egy régi klasszikus kutyaházat erősítettünk meg nekik, semmi extra, az aljára szögeztünk még egy falapot, hogy biztos ne ázzon be. Mi újságpapírt rakunk a kutyaház aljára, és arra bő szalmát, vagy szárított füvet (nyáron szárított lóherét, imádták) és jól el is vannak. Mellé pár téglára raktunk egy banános ládát, bele szalmát és csináltunk felé egy kis fatető félét, meg a régi pizsamanadrágommal el van takarva, oda tojják a tojást. Szeretnek elbújni mikor tojnak és hamar oda is szoktak (egy sárga ping pong labdát tettünk oda, mint egy minta tojást)

Mi imádjuk a tyukicákat, azért sem esszük meg őket, mert túlságosan megszerettük. És rántotta függők vagyunk :) Szörnyen éhenkórászok, nagyon szeretik a krumplihéjat, meg a hagymát. Ha ki vannak engedve (a kert az övék, de át szoktuk engedni őket a házunkhoz, mert ott homokos a föld, és szeretik átkapirgálni) akkor képesek kopogtatni a bejárati ajtón, ha odabenn beszélünk az előszobában.

Én is aggódtam kicsit a tél miatt, de most már nem. Négyen össze tudnak bújni, meg régen tényleg kinn aludtak a fán, csak egy lécet raktak oda nekik, aztán kész. Egy kutyaház ahhoz képest hilton hotel :)

Remélem tudtam segíteni.

2011. okt. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egy kis városban élek.. A helyi vásárban szeretném megvenni őket. Szóval garantáltan házi tyúkok lesznek.

Tudom, hogy nem fognak sokat tojni, de egyenlőre csak ketten élünk egy háztartásban a férjemmel (Ő nem olyan nagy tojásevő) így egyenlőre elég lesz a 3 tyúk tojása nekem, vagy sütibe. :)

Meg én szeretnem a tyúkokat. Tudom ez viccesen hangzik, de én házikedvencnek is tartanám őket. Nagyon mókás állatkák.

2011. okt. 29. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!