Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sok család miért ilyen állatkí...

Sok család miért ilyen állatkínzó?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek persze !!!


Elég sok ilyen esetet ismerek, de egyszerűen nem értem. A kisgyerek kikönyörgi magának a kisállatot (legtöbbször kiskutyát) majd megkapja, megsimogatja 2-szer és ennyi. Aztán vagy foglalkoznak vele, vagy nem. De sokszor inkább az utóbbi.

Miért kell a gyereknek állatot venni ha még a szülők sem képesek arra hogy törődjenek vele? Az a szegény kisállat nem tehet arról hogy megvették.....


Egy másik példa. Kis 12 (vagy 13, már pontosan nem tudom) éves lány kapott szintén egy kiskutyát. Építettek neki egy kennelt, eleinte foglalkozott vele, majd ráunt és hagyta a fenébe. Sokszor volt hogy elfelejtették megetetni, kiengedi nem nagyon engedték ki, sétálni szinte sose vitték ki. Egyik ismerősöm rokona ennek a családnak (tőle tudom ezt is) és ő szóvá tette hogy miért kínozzák szegény szerencsétlen kutyát.

Válasz : "Jólvan még 1-2 napig kibírja étel nélkül" "Sétálni? futkoshat egy kicsit a szobába, az elég"


Eléggé elképedtem, és még sok ilyen történetet tudok. De hogy még a szülőnek sincs ennyi esze, hogy ha a gyerek már nem képes vele törődni akkor, legalább törődjön vele a szülő.....egyszerűen hihetetlen.



Ismerek olyan megrázó esetet is amikor egy kisgyerek karácsonyra kapott egy tengerimalacot, de a gyereknek nem kellett. Mit csináltak a szülők? KITETTÉK A MALACOT A KUKA MELLÉ !!!!!

Hála istennek VALAKI MEGMENTETTE!!!(hallottam, és azt is hogy még mindíg él és jól van, ez volt tavaly karácsonykor)


De hogy még a szülőknek sincs ennyi esze.....bocsánat csak nagyon felhúztam magam.



Persze tisztelet a kivételnek ismét, sokan rendesen tartják az állataikat, de az ilyeneket feljelenteném a rendőrségen állatkínzásért....akkor meg az jönne hogy "mi közöm van hozzá..."



Szóval nem értem az olyan szülők gondolkodását, akitől a gyerek kikönyörgi az állatot. Nem gondolnak abba bele hogy talán nevelni is kéne?



Tisztelet ismét a kivételnek!



Nektek mi erről a véleményetek? Van hasonló történetetek?


2011. nov. 1. 16:02
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Ilyet már én is hallottam, hogy kapott valaki kutyát, de a nagymama/nagypapa gondozza.

Ha már egy 15-16 vagy neadjisten idősebb (18-20) ember szeretne állatot és kap is, akkor már legyen benne annyi hogy gondozza....én ilyenkor a gyereket szidnám le vagy kapna 1 pofont, mert nem kisgyerek, hogy csak addig jó az állat amíg a csodálkozását kiéli....

Csak itt meg azzal van a probléma hogy pont hogy ő cirkuszol, ha elviszik jobb helyre az állatot mert nem gondozza.


Én annyira "bírom" az olyan embereket, akik magasról tesznek a saját állatukra, de ha valaki jót akar neki, vagy elvinni orvoshoz, akkor ők vannak a legjobban felháborodva hogy a saját állatukat megkérdezés nélkül stb stb.....


De mondom, engem az szörnyülködtet el, amikor a szülőnek sincs annyi minimális esze, hogy ne vágja ki szegény szerencsétlent az utcára, vagy ne éheztessék.

2011. nov. 1. 18:46
 22/34 anonim ***** válasza:
Nem ártana szigorítani a törvényeken is. Jobban meggondolnák mit tesznek, ha 1-2 évet ülnének miatta.
2011. nov. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szomszéd ilyen.Soha nem fogom megérteni.

3 éves a kislány, most van ha jól tudom a 3. kutyája, az első 2-őt elütötték.Neki is ez lesz a sorsa, mert sűrűn látom kint az utcán, meg hozzánk is ha kutyástól jönnek, a kutya szabadon van, póráz nélkül.

Volt már a kislánynak nyula, és tengeri malaca is, mind elpusztult.Na meg a halak.

A kutyákat még a szülők gondozzák/ták, de a többi állat gondozása kimerült ebbe:

-Kislányom adtál az állatnak enni?

_Persze

-Ok.


Nekem is van cicám, nyulam de nekem és nem a szintén 3 éves gyerekemnek.Jön és segít az etetésbe, de soha nem hagyom rá az etetést.


A nagynéném gyerekei kaptak tengeri malacot a saját nagynénjüktől karácsonyra.Miután a nagynéném nem igazán szívleli lakásban az állatokat, így a nagyapámnál kötött ki a malac, de onnan is elkerült anyámhoz.De most legalább jó helyen van.

2011. nov. 2. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Sok szülő nagyon buta. Megveszi a kisállatot a gyereknek és azt gondolja, majd az a kisgyerek fog gondoskodni róla. Az fel sem merül bennük, hogy 4-6 évesen még nem érett arra, hogy egyedül gondozza, etesse almolja, kutya esetében nevelje! A szülők persze nem akarnak jószágot, de hogy ne hisztizzen a gyerek vesznek neki egyet. Aztán mivel nem gondozza senki szépen elpusztul elüti az autó stb. Szerintem egy állatra is ugyanúgy fel kell készülni, mint arra mikor gyereket vállal az ember. Bár sokan csak szülnek a vakvilágba ahelyett, hogy gondolkodnának, mivel is jár egy gyerek, de ez nem ide tartozik.

Van egy mondás: "Egy nemzet nagysága abban rejlik ahogyan az állatokkal bánik." (Gandhi - legalábbis azt hiszem...)

2011. nov. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 cirmos62 ***** válasza:

Az én gyerekem is kisírt már magának néhány állatot. Persze nem volt nehéz dolga, mert én és az apja is szeretjük őket. A lényeg, hogy a végén mindig ránk, szülőkre maradt a gondozása, de már eleve úgy is hoztuk haza az állatokat, hogy előbb-utóbb nekünk kell a gondjukat viselni.

Csak akkor lenne szabad a gyereknek állatot adni, ha a szülő vállalja, hogy később az ő feladatuk maradhat a gondozása.

2011. nov. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 cirmos62 ***** válasza:

Sok évvel ezelőtt történt az eset, ami még a mai napig is kiborít, mikor visszagondolok rá:

Egy kistelepülésen lakunk, ahol a kislányom az utcáról hozott be egy aranyos kiskutyát, hogy nincs gazdája. Talán egy-két napig volt nálunk, aztán megjelent valaki, hogy ez az ő kutyájuk, és elvitték. Nem sokkal később, mikor a főútvonal melletti buszmegállóban vártam a buszomra, megjelent egy társaság ezzel a kiskutyával, aki póráz nélkül, szabadon szaladgált körülöttük. Valakit kikísértek a buszhoz. Rossz érzés fogott el rögtön, mikor megláttam, nem hiába. A kiskutya átszaladt az úton, s mikor visszafelé rohant, éppen egy pótkocsis kamion alá került. A szemem láttára ütötték el. Azonnal vége lett a kutyának. Az egyik barom odament, és félretette az út szélére. Most is bőghetnékem van, ha visszagondolok a jelenetre.

2011. nov. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

annyira kiborít ez a sztori!!! :S ÁÁÁÁ

Ismerek egy lányt aki kínozza a tengerimalacait szó szerint.... :(

lelocsolja vizzel, lefujja őket parfümmel , nem ad nekik vizet nem kapnak mást csak magot azaz szééénááát seeem, fel rakja őket a falra hogy tudjanak mászi, rájuk lépett többször, kilógyatja őket a hátsó lábukkal fogva az ablakon és a hátán fogja meg a szőrénél ,berakja őket a ruhásszekrényébe őket aztá elfelejti és kiszedi őket 2 óra után, a körmeik és a fogaik annyira hosszúak hogy alig bírnak mozogni ill. enni, nincs házuk amibe visszahúzódhatnának, egy 40x25x30 -as terráriumban tartja őket .... egyszóval rémes :S :S

már mondtam neki hogy ez nincsen rendben de azt hiszi hogy minden jó... megyeráztam neki órákig h h kell malacot tartani de nem érti

nekem is vannak cocáim , és nekik én vágom a körmüket és felajánlottam neki de nem fogadta el azt mondta hogy nem kell nekik vágni...

am ő 11 éves én 12...:S

monjjuk neki a szülei vele sem foglakoznak...hétköznap kb 6-7-re ér haza.. aztán kimegy a hűtőhöz eszik azán ennyi

hétvégén reggel 9-től este fél 10-ig van lenn a játszótéren...

az apját nem ismeri és gyűlöli az anja meg a nevelő apja meg cigiznek... úgy h abba a lakásba bemenni nem... :S :S

ja mielőtt megkapta a malacokat hörcsöge volt.. azt találták vhol egy kukán.. aztán hazavitte ... kötőhártya gyulladása volt.. láttam is nagyon durván nézett ki szegény.. és mondtam h adja oda én elviszem állatorvoshoz stb.. de ő nem akarta és azt mondta h azér piros a szeme mer belement a por... 3 nappal később meghalt azt kapta a malacokat... :S :S

2011. nov. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de én lekevernék annak a 11 éves csajnak egy pofont. Oké hogy kicsi, gyerek, de ha nem érti meg hogy kínozza őket , akkor én inkább elvenném tőle.

Engem is különösen a tengerimalacok kínzása érint meg nagyon mélyen (a többi állaté is, nem kell félreérteni), révén hogy nekem is tengerimalacom van.


Nekünk (anyukámmal voltam az állatkereskedésbe) azt mondta az eladó hogy csak és kizárólag akkor adja el ha nem kínzom. Tehát sok boltba odafigyelnek erre, bár igaz, néhol nem nagyon.



Én mondjuk fel nem fogom, hogy egy 10-11 (vagy fiatalabb) gyereknek minek állatot venni. Sok gyerek nem tudja felbecsülni, azt hiszi hogy a kis állatka ugyan olyan játékszer mint mondjuk a homokozó lapát.


:(

2011. nov. 5. 17:06
 29/34 anonim ***** válasza:

am bocsi h ezt mondom de neked csak 1 tengerimalacod van?

mert társas állatok és nem szeretnek egyedül lenni..

2011. nov. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
2 van:)
2011. nov. 5. 18:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!