Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lelkiismeret, vagy józan ész?

Lelkiismeret, vagy józan ész?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát. Egy ismerősöm ajánlotta a menhelyi kutyákat. Azt mondta csomó kutya van és nagyon hálásak tudnak lenni ha kihozza őket az ember.


Viszont én egy egészséges még teljesen fiatal kis shiba inut szeretnék venni. Ez a fajta illene hozzám, a családhoz. És egészségügyi szempontból sem lenne vele gond. Ahogy enéztem a fajta személyiségét az is teljesen szimpatikus.


Szóval mindenképpen shiba inut szeretnék, de iszonyatosan bánt, hogy ezzel lemondok egy csomó olyan állatról akin segithetnék.


2011. nov. 2. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél egy shiba inut.Rengetegen megteszik rajtad kivül,lelkiismeretfurdalás nélkül.Itt meg sajnálkoznak,hogy jaaj így úgy a menhelyi kutyák,miylen gonoszak akik kidobták őket blabla..unalmas már. Ha tényleg sajnálod őket,és segiteni akarsz rajtuk,akkor hozzál onnan kutyát,ha meg nem akarsz megmenteni egyet,azzal sincs gond,csak vállald fel.
2011. nov. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nehéz, mert pengeélen táncol a két dolog. és ez nem az az elbillenős dolog, hanem inkább olyan mint amikor az embert kétfele próbálják szakitani.
2011. nov. 2. 17:23
 3/13 A kérdező kommentje:

az egész emberi társadalmat jellemzi ez a felvetett probléma. mindenki a szépet jót, megbizhatót szeretné. a többi meg megy a dögösbe.... elkeseritő. vajon létezik kutya-karma? :D

de most komolyan. valószinüleg a fajkutyát fogom megvenni. de egész életemben kisérteni fog, hogy otthagytam egy szeretetre és esélyre vágyó lelket a szarban.

2011. nov. 2. 17:30
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem neked fel felvállalni a világ gondjait! Ez majdnem olyan mintha egy szülőpár lelkizne mert szegény árvaházi kisgyerekeknek miattuk nincs szerető otthonuk,mert nekik sajátgyerek kell..Ez nem így működik. Ha te shibát akarsz akkor vegyél azt és legyél jó gazdája.
2011. nov. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nem fel ,hanem "kell"
2011. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
segíthetsz azokon az állatokon máshogy is. lehetsz önkéntes, támogathatsz egy szimpatikus szervezetet, vagy később, ha a kutyád nagyobb fogadhatsz még örökbe mellé egy menhelyit is.
2011. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
ez önálltatás. azokon az állatokon csakis azzal lehet segiteni. ha felvállaljuk, szeretjük, és elvisszük őket.
2011. nov. 2. 17:32
 8/13 anonim ***** válasza:

én most voltam romániában és ott olyan sok kóbor kutyus volt akik csont soványar odajöttek és kaját kunyeráltak... majd megszakadt a szívem mikor láttam azt a kis kölyköt ott az út szélén... :(

haza akartam hozni 2-őt de vonaton nem tudtam volna elszállítani..

most azon gondolkozom hogy elmegyek egy menhelyre és onnan hozok egy kutyust ... akinek jobb élete lesz ... <3

még azt akartam mondani hogy egy menhelyi kutya meghálálja hogy befogadtad és gondozod hogy nem kell kennelben ülnie stbstb

értelek... mert neked ez a fajta nagyon megtetszett de hidd el hogy egy menhelyi kutyus is lehet olyan aranyos kedves mint egy shiba (ja lehet hogy menhelyen találsz is)

remélem menhelyi kutyust választassz ... :)

[link]

2011. nov. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el egy menhelyre, nézz szét, lehet, hogy azonnal megtalálod a kutyádat, lehet, hogy elsőre megszereted az egyiket. Adj nekik egy esélyt. Aztán ha nagyon nem jönnek be, akkor még megveheted a shibát. Nem miattad vannak tele a menhelyek, azzal is segítesz, ha a saját kutyádat felelősséggel gondozod.
2011. nov. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Shiba inu keverék gazdit keres.

[link]


Olvasd majd el az apróbetűs szöveget is a kép alatt, mert én először belekeveredtem, hogy róka-e, vagy kutya, netán a kettő keveréke... :))

2011. nov. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!