Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam? (FONTOOOOS)

Melyiket válasszam? (FONTOOOOS)

Figyelt kérdés

a kisöcsémnek most november 14-én lesz a 11.szülinapja... és ő egy igazi bogármániás! :) arra gondoltam hogy valami bogarat (csótány,pók...) ajándékozok neki... szerintetek?

(úgy gondolom hogy elég idős ahhoz hogy felelősségteljesen gondozzon egy életet :))


2011. nov. 3. 22:49
 1/6 Katoonene ***** válasza:

A pókra szavazok, mert ha "el is tűnik" a terráriumból, akkor is maximum levadássza a tél hidege elől behúzódott rovarokat (kivéve ha madárpókban gondolkodsz, mert akkor vegyél hozzá pár egércsapdát is)


A csótány képes megdugni magát, de ha nagyon bogaras, biztos örülne, ha egy csótányból lenne 100:)

2011. nov. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszii! :)

am melyik pók az amelyiket lehet otthon tartani,etetni és nem madárpók ? van ilyen egyáltalán?

2011. nov. 4. 07:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó választás lehet a botsáska is, nem csíp, lassú, így ki is lehet venni. Olcsó, sok helyen ingyen is megkapod a szaporulatot olyanoktól, akik tartanak. A húgomnak voltak, szerette őket. Nem is lármásak, mint pl. a tücskök. Szép terráriumot lehet berendezni nekik, és büszkén nézheti, ahogy a látogatói keresik, hol vannak :) A tartásáról sok cikket kiob a google, de elég igénytelenek.
2011. nov. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:

Én inkább a csótányt javaslom, egy pók nagyon óvatos bánásmódot igényel, és igazából csak nézegethető állat, nem szabad fogdosni. A bütykös csótány elég nagy, hogy normálisan kézbe lehessen venni, nem ugrál, nem sérülékeny, és nem utolsósorban meleget és magas páratartalmat igényel, ha esetleg megszökik, garantáltan elpusztul.

A botsáskák elég sérülékenyek, és így télen csak fagyalt is fogyasztó fajt szabad vásárolni. A legtöbb botsáska vadrózsát vagy szedret eszik, ezt így tél közepén elég körülményes begyűjteni. A perui ördög botsáska például eszik fagyalt.

Egyébként tenyésztettem többféle botsáskát, bütykös csótányt és volt pókom is, szóval nem a levegőbe beszélek.

2011. nov. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az öcsédnek való bogár: a Verőköltő bodobács, valamint a katicabogárka és a ganajtúró xDDDLOLOLOLOL
2011. nov. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én láttam már interneten valahol ilyen hangyafarmot.

az a lényeg,hogy 5000 Ftért lehet olyat rendelni,hogy egy átlátszó üveg tele átlátszó zselével plusz rendelhető 30 vagy 50 hangya és nyomon követheted,hogy ásnak maguknak hangyabojt,és abból ők maguknak nyernek kaját és innivalót is,csak nézni kell őket,semmit nem kell velük csinálni.

2011. nov. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!