Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a neve a macska bélcsatorná...

Mi a neve a macska bélcsatornájában élősködő galandféregnek?

Figyelt kérdés

linkeljetek egy cikket/videót ahol leírják hogy mi történik ha a féreg egy egérbe kerül.

ezt még az állati rekordokban láttam a spektrumon, csak a tanár nem akarja elhinni,be akarom neki bizonyítani csak nem találok leírást.


2011. nov. 22. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nevük. Van egy pár, melyikre gondolsz? Egyébként ha egy egérbe kerül 3 eset lehetséges: vagy nem tud életben maradni, vagy életben marad és fejlődik ugyanúgy, vagy elve köztes gazdaként használja.
2011. nov. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van kép+szöveg, igaz angolul.

De másfajta galandféreg is van, ami nem rágcsálókon, hanem bolhákon keresztül jut be a macskába, kutyába.


Itt meg egy kis videó magyarul: [link]

2011. nov. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nincs esetleg olyan szöveg ahol az egér érzékelésére gyakorolt hatását írják le?
2011. nov. 23. 21:56
 4/7 A kérdező kommentje:
megtaláltam! ha valakit érdekel ez a toxo-plazma.
2012. jún. 13. 16:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Épp ezt akartam írni, hogy a toxoplazmózis lehet. Ilyenkor az egér agyában változások mennek végbe, ezért kifejezetten keresi a macska társaságát. Az emberek személyiségét is megváltoztathatja pl. vakmerőbbé válhatnak (de az emberre gyakorolt változások sokfélébbek).

Amúgy itt szó sincs féregről.

2012. júl. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs a toxoplazma egysejtű. Talán Echinococcus Granulosus, vagy még van az uborkamag képű féreg is ennek a latin nevét nem tudom. Ami még szokott lenni cicában, az a toxocara cati, de az meg orsóféreg.
2012. aug. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És persze toxoplazma is.
2012. aug. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!