Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Húshasznú szarvasmarhatartás...

Húshasznú szarvasmarhatartás lehetséges ekkora területen? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Birtokomba került egy 1,5 hektáros terület oda szeretnénk építkezni úgy kb 500-600m2-en (kert garázs meg ilyenek) és a maradékon szeretnék húshasznú marhákat tartani, elég nekik ekkora hely úgy hogy még istállót is szeretnék számukra meg 1-2 tárolót kb 1ha megmaradna nekik mindenképp

Hány állat számára alkalmas egy ekkora terület esetleg még mennyi területet kellene beszereznem még plusz ha megszeretném termeli számukra a takarmányt is

elsőnek olyan max 20-30 egyedben gondolkodok


Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. nov. 25. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha állásban akarod tartani elég szerintem mindenképp. Ha legeltetni akarod ekkora területen akkor nem. Ha csak valamennyi mozgást biztosítani akkor is szerintem. Nem találom azt a táblázatot, amiben le van írva sajnos:S
2011. nov. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De ez kortól, nemtől is függ. Hogy szaporítani akarod e (szóval tenyészállománnyal foglalkoznál) vagy csak leadnád őket.
2011. nov. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,

hát elsősorban leadni gondoltam de megérné mindenképp beszerezni néhány tenyészállatot is mivel jövőre való tekintettel jövedelmezőbb mert akkor nem kell megvenni a borjakat

legeltetve szeretném őket tartani de ugye akkor még szükséges néhány hektár föld


20-30 egyed éves takarmánya kb mennyi?

valamint mekkora területen állítható elő?

2011. nov. 25. 00:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezeket sajnos csak google-ban tudom megnézni (de ezt te is megtudod). Vannak tartási jogszabályok is. A legelő is sok mindentől függ (eltartóképességétől, trágyáztad e, kezeled e, hogy legelteted). Vannak nagyon jó könyvek erről. Akármelyik agráregyetem könyvtárából kiveheted. Sajnos erre nem tudok válaszolni. Kezdő vagy nagyon vagy már azért gazdálkodtál, gazdálkodsz? Agrár végzettségű vagy vagy hasonló? Sajnos én ennyire részletesen nem mentem bele. Nagyon sok mindentől függ, de ennek utána tudsz nézni is. Ez így kicsit nagyon tág. A takarmányigényt is összefoglalják. A terület attól is függ mivel akarod etetni. Szemestakarmány tudtommal mindenképp kell, szálastakarmány (az mi főként, lucerna, széna).
2011. nov. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Még kezdő vagyok vagyis mezőgazdasági mérnöki pályán tanulok mellette jelenleg vadászfácánok nevelésével foglalkozom és miután végeztem egyetemen akkor szeretnék belekezdeni a marhákba.
2011. nov. 25. 14:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon tartalmasan meg fogod tanulni:) Lehet a végén már nem is akarsz marhát tartani, inkább birkát vagy valami jobbat:)
2011. nov. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy ekkora területen max ott tartani érdemes őket, nem legeltetni.A húsmarha most slágertéma, csak addig míg a törökök keresik őket, utána jön a nagybaj szerintem. Ha már ekkora területtel rendelkezel és mindenképp állattartásba akarsz fogni, akkor csirke,tojás és még talán a sertés is belefér, ha te akarod megtermelni nekik a betevő falatot. Ezekre mindig van kereslet,mellette még akár egy gyümölcsös is odafér a zöldséges kert mellé. Mostanában igazán kereslet a dióra,mandulára vagy a fokhagymára biztosan és marad is.

Idén például a diót 1300Ft-ért vették át kilóját pucolva.

Szóval ha van hely,kedv, és egy kevés pénz is, akár most is foglalhatsz a tavaszi ültetési szezonra néhány fát.

Mire végzel, addigra már szedheted a termést ;)

2011. nov. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Istállózó tartás esetén elég hisz elfér rajt egy megfelelő méretű istálló és a hozzá tartozó kiszolgáló épületek is. De ha egész évben legeltetni szeretnél ennyi állatot ahhoz nagyon kevés. A másik eset az ha naponta kijárnak az állatok a legelőre akkor is csak kis ideig elég az ott termelt takarmány. 20-30 húshasznú szarvasmarhához szerintem minimumkell 15 hektár földterület a legelőn kívül hogy biztonságosan meg tudd termelni az éves takarmány+ abrakmennyiséget. Persze attól is függ hogy milyen takarmányozással szeretné felhízlalni ezeket. A másik gond hogy ez hatalmas beruházás is mind épület gépek föld területén.
2011. nov. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
1.5 hektáron nem ajánlanám.maximum karám randszerben fél extenzív tartásban,de sok takarmánnyal amihez kaszáló illetve szántóterületek kellenek de a kaszáló nem is fontos ha tudsz termelni fűkeverékeket szántóföldön állatonként fajtától függően 20-40 kg napi takarmány igénnyel számolva kalkulálhatod.az zárt istállót nem ajánlanám mert a betegségek könnyebben terjednek szerintem kötött tartásban
2012. jan. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!