Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatoknál az életmentés...

Az állatoknál az életmentés ösztön vagy isten keze van a dologban? Vélemények?

Figyelt kérdés
Vettem egy érdekes könyvet ami arról szól hogy hogyan mentettek meg állatok ember életeket sokszor hihetetlen körülmények között. Ösztönnek nevezném még azt is hogy egy tengeri rája segít egy hajótöröttnek (partra viszi, elüldözi a cápákat és napokig védelmezi és szállítja) vagy amikor egy tengeri teknős teszi ugyanezt, de én elhittem, hogy angyalok műve volt néhány mentés, mert tényleg nem lehetett rá semmi más magyarázatot találni. Sőt, majdnem minden történet úgy fejeződött be, hogy "ez az állat lehetett a védőangyalom". Szerintetek az állatok egyszerű gondolkodása az az ösztön ami azt súgja hogy segíteni kell másokon? Mert ugye sokkal egyszerűbben gondolkoznak, nem olyan önzőek, hazugok stb. mint az ember és vajon akkor ez lenne az egész élet lényege? Ők mutatják meg nekünk hogyan kellene élni? Isten tud-e arra használni egy állatot hogy ha csak 5 percre is, de arra az időre életmentő képességeket birtokoljon? És nem az állatok fejlettebb érzékszerveire gondolok hanem tényleg valami különös, természetfeletti "csodára", eseményre!
2011. dec. 11. 13:09
 1/2 anonim ***** válasza:
A delfin és kutya megmentheti mert társas lény, rájáról és teknősről még nem hallottam ilyet. Szerintem a történetek fiktívek.
2011. dec. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
23%
Isten keze mindenképp benne van a dologban... Lehet, hogy a kutya és a delfin társas lény, de vajon kitől kapták ezt a tulajdonságot, ha nem tőle?
2012. júl. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!