Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Denevér ad ki éjjelente ilyen...

Denevér ad ki éjjelente ilyen hülye hangot?

Figyelt kérdés
Panel második (legfelső) emeletén lakom... tudtam, hogy laknak itt denevérek a falban valahol... mert nyáron rengeteget láttam röpdösni. de most december közepén kezdtem el ilyen nagyon idegesítő magas éles hangokat hallani a falból, vagy honnan (az ablakom és a fal közötti felső sarokból). olyan mintha bent lenne a szobában, de nem látok ott soha semmit, ahonnan a hang jön. biztos ablak mellett vagy nem tudom, hol lehet ez az állat. olyan a hangja, mintha vizes lufit dörzsölgetnének kézzel (legalábbis kb ehhez hasonlít) egy éjszakát már végigvirrasztottam... most meg kint alszom a nappaliban. engem nem zavar a denevér, ha nem jön be, és tudok aludni.. tőlem röpködjenek, meg egyék meg a bogarakat, amiket utálok.. denevéreket nem utálom, csak aludni szeretnék. nem tudom mit csináljak...
2011. dec. 12. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Azaz!:DD
2011. dec. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:

Próbáld meg hangszigetelni a kérdéses falat, például pár hungarocell lappal, előtte meg egy vastag falvédővel. A hőszigetelésnek is jót tesz. Ha még ez sem elég, akkor valami lágy, halk zene segíthet elterelni a figyelmed. A füldugó is ott van még végső megoldásnak.

A denevérek védett állatok, ha ilyenkor elzavarnák őket, akkor nem találnának új telelőhelyet és elpusztulnának. Tényleg a falban vannak, a panelelemek réseiben rejtőznek, nem is egyszerű mutatvány onnan kipiszkálni őket.

2011. dec. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hűha... szigetelés... most festettem ki a szobát :D tök szép lett és nem tudok benne aludni, lehet, hogy egész télen... hmm


nem akarom, hogy elpusztuljon... de ha ő idegesíthet engem, én is megtehetem vele. nincs valami hang amit utál? ultrahang?

2011. dec. 13. 16:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem szellem van a falban.

Hívj egy profi szelleműzőt.

Például engem.

2012. máj. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
kívülről habarcscsal tömd kia réseket a falban. Más megoldás nincs.
2015. szept. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!