Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek állatvédő? Mik...

Hogyan lehetek állatvédő? Mik szükséges feltételek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az állatokat. El szomorit mikor az hallom hírekbe hogy meg kínoztak 1 állatot vagy épp ki rakták az utcára...Azt se szeretem mikor valaki el gázol 1 állatot és utána cserben hagyja....
2011. dec. 16. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
2011. dec. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

Szerzel egy gazdag férjet, akinek elverheted a vagyonát állatvédelemre, ő meg élvezi, hogy ilyen cuki vagy. Ha fiú vagy, akkor jó melót szerezz és megértő feleséget.

Viccen kívül, erre nincs recept. Beépülsz valamelyik szervezetbe, minden felesleges időet és pénzedet az állatokra költöd, és ennyi. De amúgy Magyarországon nagyon durva a helyzet az állatvédelemben, ott marják egymást a nagy állatbarátok, ahol érik, szóval csak óvatosan, mert vagy olyan leszel te is, vagy beleunsz és ott hagyod az egészet a fenébe.

2011. dec. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
2011. dec. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Hogyan lehetek állatvédő? Mik a szükséges feltételek?


Nagyon szeretem az állatokat. Elszomorít, mikor azt hallom hírekben, hogy megkínoztak egy állatot vagy épp kirakták az utcára... Azt se szeretem, mikor valaki elgázol egy állatot és utána cserben hagyja...



Lépj be valami szervezetbe, és hagyd, hogy legomboljanak rólad egy csomó pénzt, miközben átmossák az a agyadat a hülyeségeikkel, ill. te ne kövesd az olyan példákat, amiket felsoroltál. Az állatvédelem sok dolgot jelenthet, az egyik ezek közül, ha te magad nem bántod az állatokat, és egy másik, ha nyitsz egy menhelyet, ahová befogadod a kirakott állatokat, és megszervezed az új gazdákhoz kerülésüket.


Üdv: Nyelvtannáci

2011. dec. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Kínos az igazság, igaz, lepontozók?

Megtudni, hogy nincs "boldog" legyilkolt és kizsákmányolt állat. Hát igen.

Az az igazi állatvédő, kik ezen elvek szerint él, amiket belinkeltem, nem az, hogy elmegy szervezetekhez bohóckodni, mert az sajnos csak a pénzről szól.

2011. dec. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2011. dec. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon-nagyon egyszerűen. Mikor hallasz vagy látsz valamit, nem mástól várod, hogy tegyen valamit, hanem megteszed magad. Összeszeded a kirakott és/vagy elütött és egyéb állatokat, kezelteted őket, oltod őket, ivartalaníttatod és természetesen örökbefogadási szerződéssel örökbe adod. Ez nem egy szakma és nem kell hozzá "munkahely" sem. Ez egy gondolkodásmód és hozzáállás.
2011. dec. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg akarod úszni az emberi tényezőt, akkor úgy, hogy ideigelenes befogadóként jelentkezel, vagy mint külsős, vállalsz, amikor amit tudsz (szállítás, adomány, bármi).


Az emberi tényezőt nem viselem el, nekem sem jön be, ami az állatvédelemben folyik, úgyhogy én több szervezettel próbálok jó kapcsolatban maradni, és fogadok ideiglenes kutyát, macskát, ha van helyem és időm, illetve utcáról és munkából mentek. Adománynak pénzt sohasem adok, csak tápot vagy tárgyi ajándékot, ezeknél kisebb az esélye, hogy ne a rászoruló állatokhoz jusson, de fel is lehet vállalni műtét-kifizetést, csak épp pénzt tutira nem adok embernek, ha az nem az állatorvos.

Így megkímélem magam az elmebetegektől, és attól, hogy valaki mögé be kelljen állnom, de vagyok olyan hasznos, mint az "igazi" állatvédők.

2011. dec. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem nem fontos csatlakozni sehova. Nem kell, hogy legomboljanak rólad egy fillért se. Menj el a legközelebbi állatmenhelyre, kérdezd meg, melyik kutya vár elaltatásra, és AZT vidd haza!

Ne taposd el a hangyát szórakozásból!

Télen etesd a madarakat!

Ne szemetelj!

Próbálj kis "ökológiai lábnyommal" élni!

Ha lehetőséged van rá vállalj önkéntesmunkát (a WWF-nél is lehet anélkül, hogy csatlakoznál hozzájuk és "lehúznának"), de vállalhatsz egy állatmenhelyen is.


Ilyen és ehhez hasonló dolgok kellenek ahhoz, hogy állatvédő légy, semmi más. Nem a tagsági igazolvány dönti el, hogy ki állatvédő és ki nem.


Minden jót!

2011. dec. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Állatmenhelyen nem altatnak :) És ha elmész bármelyik menhelyre önkénteskedni, máris bekerültél a társaságba, és találkozhatsz a fent említettekkel.
2011. dec. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!