Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik állatmenhelyek szervezn...

Melyik állatmenhelyek szerveznek ingyenes irvartalaníttatási akciót és mikor?

Figyelt kérdés

Hol lehet bejelentkezni hozzájuk, telefonon vagy emailben?

Vállalnak kutyán és cicán kívül más állatot is?


2011. dec. 21. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Te kicsit el vagy tévedve, az ivartalanítási akciók nem ingyen ivartalanítási ajánlat, és egyébként se szokás ingyen, csak csökkentett árért csinálni.
2011. dec. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, a bevitt állatokat is elrendezik ilyen téren, ebből gondolom, hogy itton is van ilyesmi. Eléggé sok újság és reklámtáblás hirdetést láttam állatothonoktól, szóval gondolm nem állank rosszul anyagilag.


Nyugateurópában ez eléggé elterjedt szokás, hogy nyáron és télen (vagyis a párzási szezon holtidejében) hirdetnek ilyen akciókat.

A menhelynek is jó, hiszen kevesebb lesz az éves bekerülő kóbor állat, és valahol reklám is nekik... Ahol pl. nénik etetnek 5-6 macskát, egyáltalán nincs pénz arra, hogy mindet saját erőből kasztrálni vigyék.


Én is azt szeretném, hogy az ilyen helyi néniknek se kelljen megfojtani évente 2X 30 kismacskát, ezért gondoltam, hogyha találunk egy ilyen akciót, akkor összefogdossuk őket és én elvinném a cicákat ivartalaníttatni.

2011. dec. 21. 11:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hahó, ez Magyarország!


Mi van itt ingyen szerinted? Semmi.

2011. dec. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az állatmenhelyre beadni tutommal ingyenes.
2011. dec. 21. 14:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
De kihozni már nem!
2011. dec. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De ez tök logikátlan.


Odadasz egy állatot, hogy etessétek, almozzátok, vigyétek orvoshoz. Ez ingyen van.


Ha levennéd a vállukról a napi gondozás terheit, sőt nem akarod, hogy több állat jusson kóborlásra, akkor meg fizessél.


Nem tűnik logikusnak.

2011. dec. 21. 15:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Mire gondoltál??? Beadod, ivartalanítják és utána majd ingyen jól kihozod??? Hát nem semmi vagy.....
2011. dec. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem, nagyon rosszul gondolkozol. Van egy bizonyos keretük, ami igencsak szűkös. Ebből eltartanak a menhelyek néhány állatot, amennyire kapacitásuk van, ivartalanítják, ellátják őket. Ha egy ilyen kutyát kiviszel, kifizeted az ellátás árának egy részét, amiből egy másik állat kap segítséget. A sor végtelen, egy menhelyen mondjuk van 200 állat, az utcán 2 millió. Tehát egyáltalán nem éri meg senkinek a te állatodat ingyen ivartalanítani, hiszen millió másik vár segítséget.

Az állatorvosi ellátás nem ingyenes. Sem a menhelyeknek, sem neked nincs ingyen. Állami támogatás van rá, de nevetségesen kevés. Olyan nincs, hogy gazdinál lévő állatot ingyen vállalnak, azért van gazdája, hogy gondoskodjon róla.


De amúgy egyáltalán nem értem a gondolkodásodat. Most azért, mert te beviszel 10 állatot ivartalaníttatni, miért lenne jobb a menhelynek? A most utcán lévő állatokkal mi történik? Semmi. Ugyan úgy ottmaradnak. Csak gondolj bele, egy kutya ellik 6-ot 8-at. Te ivartalaníttatsz 10 állatból 1-et (ez nagyon durva túlzás, hiszen körülbelül 0,00001-et ivartalaníttatsz, de maradjunk az alappéldánál). Viszont így is lesz 10 helyett 64 kutya (54+az alap 10). Haladtunk előre valamit? Nem hiszem.

2011. dec. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!