Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tényleg igénytelenségre vall,...

Tényleg igénytelenségre vall, hogy ha magam mellett, benn a házban akarom tudni a kisállataim?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy tengerimalacot, de anyámnak az a rögeszméje, hogy igénytelen és trehány vagyok, ha el tudnék viselni egy állatot a házban, mert ő azokat gusztustalannak és mocskosnak tartja. :S

Mondtam neki, nem fogom ráerőltetni az állataim(most van egy kutyám), de ha lesz saját házam, lakásom, lakhelyem, biztos, hogy bent fogom tartani a házban, hogy közel legyen hozzám (itt nem pónilóra, meg ilyenekre gondolok, hanem hörcsög, tengerimalac, gekkó, vagy egy kisebb testű kutyus, ami nem túl szőrehullató fajta). Erre megint csak az volt a válasza, hogy fujj, nem vagyok normális, undorító, stb. Miért kell rám erőltetni az ő akaratát? Attól mert ő utálja az állatokat, én még imádhatom őket. Ráadásul olyan területen szeretnék dolgozni, ahol állatokkal kapcsolatban lehetek.

Bocsi, ha hosszú lett.

Ti hogy vagytok vele? Igaza van, tényleg én nem vagyok normális, vagy szerintetek sem lesz bajom egy kis terráriumos állatkától?

17/L


2012. jan. 5. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kutyám is, macskáim is velem alszanak a házban. (A cicámnak külön párnája van az ágyamon az enyém mellett.) Amikor hazaérek beengedenm őket a kertből, és ez nekem is, nekik is, sőt még a szüleimnek is normális, szerencsére. Emellett van egy siklóm, aki természetesen szintén a házban él. Én nem tudnám elviselni, hogy azok az élőlények akiket én a legjobban szeretek, ne legyenek velem ha hazaérek, hogy ki legyenek rekesztve az életemből. Szóval szerintem egyáltalán nem igénytelenség, a kutyák, és tapasztalatból a macskák részéről az, hogy veled lehetnek, csak növeli a kötődést. Egyébként hol máshol tarhatnál tengerimalacot, ha nem a lakásban? Kint kertben télen a mínusz 20 fokban? A tiéd egy teljesen normális hozzáállás.
2012. jan. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor nagyon sok ember nem lenne normális, köztük én sem. Szerintem anyukád egy kicsit túlzásba esett ezzel, de mivel vele élsz, ezért alkalmazkodnod kell hozzá. Majd akkor tarthatsz állatot a lakásban, ha nem vele élsz. Akkor viszont már semmi köze nem lesz hozzá, maximum nem megy hozzád, ha annyira zavarja.
2012. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Az elsőnek: Én is mennyire szeretném ezt!!! jó lenne nagyon :)

Másodiknak: Én is ezt mondtam, de akkor meg azt mondta, hogy nem fog eljönni hozzám. Nem hiszem, hogy komolyan gondolja, de néha olyan önfejű és makacs, és annyira zavar ez a dolga, hogy hihetetlen :/

2012. jan. 5. 17:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

Nekem a kutyáim a szobámban alszanak, 2 macska is van a háznál, plusz egy tengerimalac, madarak meg halak. Mindegyik tisztán van tartva, a bútorokra nem jöhetnek fel (bár apukám a macskákat nagyon elkapatta...), és rengeteget takarítok utánuk. Néha elábrándozom, milyen jó is lenne, ha télen nem kéne naponta 15-ször felmosni a folyosót, de mindig úgy döntök, megéri. :)

A kutyáim kosárban alszanak, a takaróikat kb. 2 hetente kimossuk 90 fokon, a kosarat évente 2x kisúrolom Domestossal. Rendszeresen kifésülöm őket, hogy ne bent szőrözzenek. A féreghajtás természetesen elengedhetetlen.


De tény, hogy vannak, akik szerint az állat nem való lakásba. Nekem ez a természetes, mert ebben nőttem fel, de van, aki még a macskát se engedi be. El kell fogadni, majd ha saját lakásod lesz, körülveheted magad egy csomó élőlénnyel. :)

Kezdd azzal, hogy rábeszéled anyukádat egy akváriumra. Az ellen igazán nem lehet kifogása, és kis lépésekben elkezdheted hozzászoktatni az állatok közelségéhez. :)

2012. jan. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem igénytelenség, csupán az állatok igazi szeretete :)
2012. jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:

Szerintem anyukádnak valamilyen problémája van. Jól megfogalmaztad, ha nem is konkrétan rögeszme, de valami olyasmi. Valaki az egerektől retteg, másnak kényszeres higiénia mániája van. Kb. minden második embernek van valami ilyesmije, és nagyon nehéz megszabadulni tőlük. A pszichológus segít, de sajnos kishazánkban ez ciki, a köz elmebetegnek tartja, aki ilyen szolgáltatást vesz igénybe. Pedig hivatalosan még csak nem is orvos(bölcsészkaron tanítják), csak egy szakértő, aki segít megbeszélni a problémákat.


Amíg együtt laksz vele, jobb ha alkalmazkodsz hozzá, de később nehogymár az ő fóbiája befolyásolja ilyen alapvetően az életedet.


Háziállatokat tartani normális dolog, a terráriumi állatokat lakásban tartják, máshogy nem is lehet.

2012. jan. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azzal kezdted, hogy "szeretnék egy tengerimalacot" sajnos ez már itt nem helyes. :( A tengerimalac (sajnos a sok tévhittel ellentétben) nagyon-nagyon fajtárs igénylő állat. Egyet az állatkínzással szinte egyenértékű tartani belőlük, sajnos a kereskedések miatt ez nem elégszer hangoztatott de így van.

Sajnos el kell fogadnod, hogy vannak, akik nem szeretik az állatokat a házban. Természetesen van olyan állat, ami tényleg nem oda való de az más tészta. Nekem gyerekkoromban is mindig voltak a lakásban állataim majd 10 évig nem engedhettem meg magamnak a kisállatot. Nagyon szenvedtem ez idő alatt, így tavaly végre változtak a körülmények és mindjárt lett is két tengerimalacom és egy sünim. El sem tudnám képzelni, hogy a kisebb állatok ne a lakásban velem legyenek, de ezzel nem mindenki ért egyet. Nem igénytelenség csak más a véleményetek. Mondjuk a nagyobb testű kutyák benti tartásával én sem értek egyet, de ez nem a higénia hanem az állat igényei miatt van így.

Egyébként a tengerimalac nem alkalmas a kinti életre. (Hacsak nem fűtött és további extrákkal felszerelt a kecója.)

2012. jan. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!