Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért jár a vizipók a víz...

Miért jár a vizipók a víz tetején?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 15:53
 1/8 anonim válasza:
100%

A Vízipók nem jár a vízen, hanem a víz alatt él!

Szerintem te a Molnárkára gondoltál!

2012. jan. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kémia tanárom mondta mert !!KÉMIÁBÓL!! ez lesz a dolgozat kréséde.. szerintem ez nem kémia de ebbe nincsen beleszólásom.:/ és igen..google meg a könyvtár a barátom. de seholsincsen róla semmi.
2012. jan. 10. 16:13
 3/8 Falun ***** válasza:

a Molnárka a víz tetején "csúszkál"

a vízipók meg ahogy az előző is írta a víz alatt él.


molnárka: [link]

2012. jan. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:
100%

Pedig van benne kémia. Nem a miért, hanem a hogyan mögött. Tehát miért is nem süllyed el a molnárka a vízben, amikor nagyobb a sűrűsége?

A vízipók nem jár a víz tetején, de mivel nem biológiából kérdezték, ezért ez annyira nem számít.


[link]


Szerintem ha a felületi feszültségnek és a kohéziós erőnek nézel utána, akkor nagyjából meg is van a válaszod.

2012. jan. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az nem vizipók, hanem tavi molnárpoloska, vagy más hasonló faj.

És a felületi feszültség nevű jelenséget használja ki, ahhoz, hogy a víz felszínén maradhasson.


egyébként konkrétan a kérdésedre válaszolva: Azért jár a víz tetején, mert ott keresi táplálékát, ott szaporodik, szóval szinte minden életjelensége a vízfelszínhez kapcsolódik.

2012. jan. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
A vízipók csak a mesében volt, nincs is olyan állat szerintem.
2012. jan. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagy tévedés ,hogy csak mesében van vizipók! Az a mese azért is kiváló, mert bizony valóságalapja van. Tényleg létezik vizipók ,búvárpóknak is nevezik és ahogy a mesében volt ,a potrohán levegőbuborékot hord és víz alatt szőtt harangba halmozza fel a légbuborékokat.

Víz tetején nem jár,mint ahogy a mesében sem.De a mesében is volt egy rész ami a molnárkákról szólt akik a víz tetején játszanak ha jól emlékszem "jégkorongot" vagyis vízkorongot:D

A felületi feszültséget használják fel erre a molnárka ,a vízfelszín vékony rétegben teherviselővé alakul ,a rovar lába meg nagy felületen és csekély súllyal nehezedik rá,ezért a felület nem szakad meg.

2012. jan. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ma 19:39, Szép válasz, hiszek neked! Nem semmi pókok akkor.
2012. jan. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!