Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Illene hozzám egy vadászgörény?

Illene hozzám egy vadászgörény?

Figyelt kérdés
Én egy igen aktív ember vagyok és imádom az állatokat.Van egy macskám akit nagyon szeretek.És reggelente szeretnék futni,csak reggel mindig azt mormolom:majd holnap futok...bla...bla...bla!Az érdekelne , hogyha lenne egy görim(görényem)akkor biztosan felkelnék reggel sétáltatni , meg jól ellenne a macskámmal is.Nekem nagyon aranyosnak tűnnek.De mi a ti véleményetek??Aki görényt tart kérlek írja le nekem , hogy mik a tulajdonságai!!!Elöre is köszi szépen!!
2012. jan. 23. 15:43
 1/8 LeGrady ***** válasza:
100%

A futás problémádat nem fogja megoldani a vadászgörény, már ha vele együtt akarsz futni. Mivel vadászok, ezért képesek gyorsan futni, de nem hosszú távon. A mi görink a hétvégi sétákon fut egy picit, szaglászik, mászik, fut megint, aztán sétál - elég eklektikus.


Midegyiknek saját személyisége van, az előző görink télen egyetlen kinti tevékenységeként a kabátunkban aludt, a mostani meg örömmel túrja a havat. De mindegyikük intelligens és jellemzően akaratos. Nem olyanok mint a kutyák, hogy lesik a parancsodat, de nem is maguknak valók mint a macskák. Először legjobb esetben is egyenrangúnak tekintenek, tiszteletüket ki kell vívni. Sosem felejtem el, amikor az arasznyi göri zoknimat megragadva próbált átfordítani.


Minden göri gyűjtöget (zoknit, papírzsebkendőt, cd-t, lázmérőt) , felmászik és ledönt amit csak ér.

Nem jellemző rájuk, hogy szétrágnak valamit, kivételt képez a gumi majdnem minden formája. Napi egy óra közös játékot minimum igényelnek. Szobatisztaságra taníthatóak, de a legtöbbükkel utána is előfordulnak 'balesetek'.


A reggeli fölkelésed majdnem garantált, mert vagy ketrecrázást, vagy ha szabadon van, akkor közvetlen ébresztést kapsz. Nekik nagyjából 3-4 órás alvás és ébrenlét váltogatja egymást, de megtanulják, hogy az gazdi mikor fekszik és kel.


Mindenképpen tenyésztőtől és a lehető legfiatalabban szerezz görit. Az elején meg kell neki tanítanod, hogy ne harapjon, ami nem könnyű, de megoldható.


A macska egy érdekes kérdés. Felőtt görit és macskát nem lehet összeszoktatni, legtöbbször a macska látja kárát. Ha jól tudod irányítani a felnőtt macskát, akkor úgy tudom, pici görivel össze lehet szoktatni, de nagyon vigyázni kell - keress valakit, akinek van ebben személyes tapasztalata.

2012. jan. 24. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!!Gondolom nem is bírnám én sem annyira a futást úgyhogy ennek örülök!Nagyon intelligens cicám van, hallgat a nevére és mindig jól kijön más állatokkal.Remélem jó gazdi leszek!!:-))
2012. jan. 25. 14:04
 3/8 A kérdező kommentje:
De még írjatook!
2012. jan. 26. 11:57
 4/8 anonim válasza:
nekünk sok cicánk van de mindet tépi... az az igazság hogy fél éves korában nagy harcokat vívtunk hogy ki a vezér :D de a cica hagyta magát így hát nem lett xD de nagyon ragaszkodó! :) ha valami rosszat csinál mindig befut a szobámba és bújik hozzám :D mostanában nem sokat tudok vele játszani de eléggé önfejű és annyira nemis ragaszkodik hozzá de azért meg szoktam kergetni :D elég nagy felelősség nem sok időd lesz másra mivel a görci ha ébren van lefoglal :D ha Alszik akkor nekem a mellkasomon alszik és meg se tudok mozdulni :D ha veszel 1 görényt sok mindent hanyagolnod kell mivel olyan mint 1 gyerek :D ha szabadon van minden mozdulatát figyelni kell különben rombol :D :D én a sok rosszaság és törés zúzás ellenére is imádom :) minden rosszat elfeledtet az aranyos pofija :D ténylegesen csak akkor tudod meg milyen is ha veletöltesz 1 életet :) mindig tud újat mutatni :) sokat nem akarok írni mert én se olvasom el xDD nemhogy más... xD de mesélek még ha szeretnéd :) pm be :D
2012. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mesélj még!!Én nagyon szívesen olvasom!!
2012. febr. 3. 17:58
 6/8 anonim válasza:

szerintem változók a görények:)

amúgy nagyon viccesek jót lehet nevetni rajtuk:P és nagyon aranyosak:) az enyém folyton lopkod:d meg mindig velem alszik az ágyban:P

2012. febr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elvileg a macskák körmében olyan anyag van,hogy ha megmarja a görényeket akkor elfertőződhet és bele is hallhat.Próba szerencse,ha óvatosan szoktatod hozá még sikerülhet is :))
2012. júl. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Orvos mikor látott utóljára? :-)
2016. okt. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!