Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért félek a bogaraktól?

Miért félek a bogaraktól?

Figyelt kérdés
Nagyon undorodom tőlük,de nem tudom,miért.Gyerekkoromban imádtam őket,bogarász akartam lenni és egyáltalán nem féltem egyiktől sem,még a hernyót is megfogtam,pedig attól ma már kiver a sz.rszeplő.Szerintetek ez hogy lehet,hogy ennyire megundorodtam tőlük?

2012. jan. 25. 21:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én is régebben megfogtam a leveli békákat, ma már nem merem:S Pedig tudom, hogy nem bánt meg semmi, de mégis. Amúgy a katicát sem szereted? Talán amígg kisebb voltál nem voltál anniyra tisztában a dolgokal, telement a fejed minden hülyeséggel. Én pl régen nem féltem a sötétbe, de ahogy nőttem a suliba rémtörténeteket meséltünk, meg horrorfilmek többsége is sötétben játszódik, és félni kezdtem.
2012. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
A katicától nem undorodok annyira,egyszer meg is fogtam,de egy érzékeny pillanatomban sikítva dobtam el,addig bírtam:D Nem hinném,hogy hülyeségekkel dumálták volna tele a fejem,a családban én vagyok a legfinnyásabb:D Én pont gyerekkoromban féltem a sötétben,ez megváltozott.Amúgy ami még kiborít,az az imádkozó sáska,utálom a hangját.
2012. jan. 26. 14:56
 13/22 anonim ***** válasza:

tegnap 21:58 vagyok

Csincsók=cserebogár

Még nem hallottad?


[link]


Ám attól lehet, h büdös volt és ezért így raktározta el az agyad, negatívnak és ettől.

2012. jan. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Még nem hallottam:)Ez valami tájszólás?:D

Amúgy aznap pont vásárolni mentünk,amikor megfogtam a bogarat,mindenhol megálltunk,ahol meg lehetett mosni a kezem,de nem jött ki a szag.Előtte nem voltam finnyás,bármit megfogtam piszkos kézzel,de akkor először nem mertem így enni,úgyhogy egész nap éheztem:D

2012. jan. 26. 20:45
 15/22 A kérdező kommentje:
Ja,köszi a linket,most néztem meg,hát igen,kapkodok:DAkkor jól sejtettem:)
2012. jan. 26. 20:47
 16/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ez zavar, akkor kezdd edzeni magad katicabogárral, meg más köztudottan ártalmatlan teremtménnyel. A cserebogár is ide tartozik, nem csíp, nem harap, csak kaparászik. Hagyd, hogy végigmásszon a kezeden, aztán fokozatosan nehezítheted. :)


Én a pókokkal vagyok úgy, hogy tudom, hogy nem bánt, vagy ha mégis, én 50 kiló vagyok, ő meg 0,2 g tehát az esélyek nem épp egyenlőek... imádom a pókokat, órákig elnézegetem őket, amikor a hálójukban ücsörögnek, de a múlt nyáron erdőben sétáltam és beesett egy pók a szemem és a szemüvegem közé. Azóta is kiver tőle a borzongás, ha rágondolok...


De egyébként érdekes, hogy gyerekkorában mindenki összefogdos tücsköt-bogarat (szó szerint), aztán ahogy idősödik és a társadalom meggyőzi, hogy a csúszómászók rondák és undorítóak, fokozatosan elidegenedik tőlük.

Pár Spektrumos mérgezőpókos dokumentumfilm, és még egy bogarász is megnézi, nincs-e fekete özvegy a párnája alatt... :)

2012. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

09:56 Ebben teljesen igazad lehet,lehet,hogy belém is belém nevelték és végül hatott.Igazából most pont nem zavar,hogy félek a bogaraktól,nyáron annál inkább.Egyszer kimentem a teraszra és belerepült egy légy a hajamba,nem tudom,meddig nem tudtam kiszedni,de azt az időt végig sikítoztam:D A katicabogár aranyos,az a félelmetes,amikor repül.Főleg a cserebogár.Na,annak a hangjával ki lehet kergetni a világból.Nagyon félek májusban,olyankor este szinte ki se merek mozdulni,mert ha egy ilyen a hajamba repül,én meghalok.Tudom,hogy nem csípnek és nem bántanak,csak egyszerűen félelmetesek,nem tudom megmondani miért:D Talán azért,mert olyan,mintha a bogaraknak nem lenne lelkük és ezért olyan visszataszítóak.A kutyán,meg bármilyen állaton látom,hogy vannak érzelmei,de a bogarakon nem.

Ha nagyon eldurvul az undor,lehet,nem ártana edzeni:D Mostmár ahogy telik az idő,egyre jobban utálom a bogarakat.

2012. jan. 27. 19:37
 18/22 anonim ***** válasza:

A lepkékkel sem vagy jóban? Azok aztán tényleg cukik. Menj el nyáron az Állatkertbe a lepkeházba, én órákat el bírok ücsörögni és várni, hogy rám szálljon egy 20 centis lepke. :)

És ha olvasnál róluk? Van David Attenborough-nak egy nagyon jó könyve, "A gerinctelenek élete", nagyon olvasmányosan ír egy csomó rovarról, nem túl tudományos és nagyon érdekes. Talán ez után kicsit közelebb éreznéd magadhoz a rovarokat.

Amíg tudod kontrollálni a félelmedet, addig nem gáz, de ne hagyd, hogy megkeserítse az életedet!

2012. jan. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
A lepkéktől is félek:) Messziről szépek,aranyosak,de ha meglátom a fejüket,attól elfog az undor.Nem tudom,hogy mit éreznék a lepkeházban,de most elképzeltem és egy kicsit végigfutott a hátamon a hideg:D Ez még egyelőre túl veszélyes vállalkozás,egyelőre maradok a katicánál:D
2012. jan. 28. 11:29
 20/22 A kérdező kommentje:
Amúgy olvasni nem szoktam róluk,nem nagyon köt le a biológia.
2012. jan. 28. 11:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!