Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hobbi szinten méhészkedés?

Hobbi szinten méhészkedés?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a mézet enni is,meg egyéb dolgokra is felhasználni (pl: arcpakolás,arcradír,ajakápoló stb.) és a szüleim felvetették az ötletet hogy miért nem kezdek el méhészkedni. Van-e erről tapasztalatotok hogy mit kell beszerezni,mennyiért lehet,mennyi a munka 1-2 méhcsaláddal? Csak magamnak szeretnék mézet gyűjteni,nem eladni szeretném :)

17/L


2012. jan. 29. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Nem félsz,hogy megcsípnek?

Amúgy biztos sok munka van velük,van méhész ismerősöm és ő ebből él.Amúgy többet nem tudok róluk.

2012. jan. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hejhó! Most tanulom mégcsak én is ezt a szép szakmát. Rendkívül jó hobbi, én nagyon szeretem. Ez lesz a 2. évem a méhecskéimmel. A kezdés elég drága, egy család 40.000 HUF körül van, de eggyel nem érdemes kezdeni, kell 2-3. Ennyi méhecskével nincs olyan túl sok munka, én azért hétvégente (mert csak akkor vagyok itthon) velük töltök jópár órát :) A kezdéshez: kezdj el szakirodalmat olvasni, ajánlom Örösi Pál Zoltán: Méhek között című könyvét, valamint keress a környékeden egy méhészt, aki segítene megmutatni a gyakorlati fogásokat, mert anélkül nehéz. Ha van még kédésed megpróbálok segíteni!

Üdv

2012. jan. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Már olvastam máshol is hogy ez a könyv "alapmű",szóval mindenképp megszerzem valahonnan. Szerencsére az utcánkban lakik egy kedves méhészcsalád,bizonyára megmutatják a gyakorlati részét a dolognak ha megkérem őket :)
2012. jan. 30. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!