Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Le lehet-e vágni a csüngőhasú...

Kócos kanca kérdése:

Le lehet-e vágni a csüngőhasú kandisznót kiherélés nélkül?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 18:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%

Nem, mert védett állat!

A törvény bünteti és a büntid 1,5 évtől terjed!!

2012. febr. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

HÁT EZ ÉRDEKES ERRŐL MÉG NEM HALOTTAM ÉVEK ÓTA AZT VÁGJÚK!! ÉS SAJNA EZ ÍGY MŰKÖDIK!! SŐT FÜSTRE IS AZT VISSZÜK!! NEKÜNK EDDIG MÉG SENKI NEM MONDTA JA ÉS EGÉSZSÉGESEBB MINT A FEHÉR HÚSÚ MALAC!! SAJNÁLOM ŐKET DE EZ A LÁNC TUTI NEM FOGOK

BOLTIT VAGY FEHÉR HÚSÚ MALACOT ENNI!!!

2012. febr. 2. 12:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne ivarosan levágni a disznót?

Bár sokan nem szeretik, állítólag más íze van a húsának, ha nem volt herélve.

Én nem tudom, csak boltból van módom húst venni, és mivel a sertéstelepeken bevett szokás a herélés, így soha nem tudom talán meg, hogy mi az igaz ebből.


Amúgy az első csak poénkodott, nem kell így mellre szívni.

2012. febr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De hogy nem szívtam mellre!! csak sokan nem értik meg hogy miért jó disznót vágni!! egyébként imádok minden állatot! De a boltban is megölik őket!! még úndórítóbb módon! és milyen életet élnek!! :-(
2012. febr. 2. 14:10
 5/11 A kérdező kommentje:
ja mert rossz ízű a húsa!! de azt mondták ha gyorsan kikapjuk a gójokat akkor semmi baj!!
2012. febr. 2. 14:14
 6/11 Platypus ***** válasza:
76%
Én sem tudom milyen ízű a kandisznó, mert amíg a családom vágott disznót, addig mindegyik herélve volt. Azt mondják, a kan húsa olyan büdös, hogy szinte ehetetlen. Vágáskor hiába kapod ki a heréit, nem az a büdös, hanem a here által termelt hormonok megváltoztatják a szervezet működését és ezért termelődnek számunkra kellemetlen szaganyagok. A hormonoknak pedig kell pár hét-hónap, hogy kiürüljenek a szervezetből. A különböző disznófajták végső sörön mind egy fajba tartoznak, és olyan alapvető dolgokban, mint a hormonrendszer, nem lehetnek túl nagy különbségek.
2012. febr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp ki kell herélni vágás elött. Mindenhol kiherélik őket.
2012. febr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha már ivarérett, akkor teljesen mindegy, még kicsinek kell megcsinálni.
2012. febr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
egyszer kostóld meg a golyóját
2012. febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
PErsze hogy le lehet. De nem érdemes, mert szinte élvezhetetlen a húsa. Minimim 6 hét kell a hormonok által okozott változásnak, hogy kiürüljön a szervezetből. Mi ha ilyenbe estünk, akkor 8-10 hetet is rászántunk.
2012. okt. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!