Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A bogaraknak is vannak érzései...

A bogaraknak is vannak érzései? Őket is meg lehet szelidíteni?

Figyelt kérdés
Pl.: lepke fél akor kergetjük? Vagy a katica tud szeretni minket és kötődni hozzánk?
2012. febr. 2. 14:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem igen. Nekem volt egy hernyóm, ami bebábozódott ősszel, már nálam, a szobámban. Tavasszal pedig kikelt és egy gyönyörű fecskefarkú pillangó lett belőle. Mikor már eleget lógott fejjel lefelé, elkezdett repülni. Kivittem az ujjamon az udvarra, ráraktam egy nagy virága, és órákig ott volt rajta. Másztattam az ujjamon és nem ment el. Persze egy idő után elröpült, de nagyon szerettem. Most is van nálam egy pillangóbáb, ami valószínűleg pápaszemes pillangó lesz. :D
2012. febr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

"ráraktam egy nagy virága, és órákig ott volt rajta"

Gondolom még nem száradt meg, nem feszült ki teljesen a szárnya. :)

(De nem akarok illúzióromboló lenni.)

2012. febr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem. A kikelő pillangó nemigen tud repülni az első pár órában, amíg meg nem szárad a szárnya, ezért nem szállt el azonnal.


A rovarok, pókok stb. idegrendszere nem alkalmas ilyen kötődésre. Ettől még lehet csodálni és szeretni őket, de viszonzást nem kell várni.

2012. febr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Hát nem tom hány évesek vagytok emberek, de a válaszom NEM. Egyrészt túl fejletlen állatok, másrészt túl kicsik, fel se fogják, mi az a hatalmas monstrum, ami te vagy. Ösztönök vezérlik őket, táplálékszerzés, de még ha állandóan te is adsz nekik enni, sem értik meg az összefüggést, hogy te szeretetből eteted őket.
2012. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, vannak érzéseik! A macskámat pl hiába fürdetem, és adok neki bolhairtót, a kis mocskok mindig visszamásznak belé idővel! Valószínű szeretik, kötődnek hozzá...
2012. febr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Még egy hüllő sem igazán tud kötődni, pedig az jóval fejlettebb.
2012. febr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy kérdeztem. Senki sem úgy születik, hogy mindent tud...
2012. febr. 2. 14:39
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
én nem merném kijelenteni,hogy nincsenek érzései..lehet,hogy az ember felé nincsenek,de nem lehet itélni addig,amig nem voltunk a bőrükbe..tisztában vagyok a tudományos magyarázattal,miszerint nincsenek,de tudósok is tévedtek már...egyébként én hiszek benne,hogy minden élőlénynek vannak,még a növényeknek is,amit be is bizonyittak..
2012. febr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

A.A. Milne: Bűnbocsánat (ford.:Devecseri G)/részlet


Találtam egy bogarat, úgy hívják, hogy Bogár,

és Sándornak neveztem el, és ezt is tudja már.

Gyufásdobozban őriztem, a fedele alatt...

És Dadus kiengedte őt...

igen, az én bogaramat...

odament, kiengedte őt...

És Bogár elszaladt.


Azt mondta, nem akarta; én elhiszem neki.

Azt mondja, csak gyufát akart, azért nyitotta ki,

azt mondta, nagyon fájlalja, de megfogni nehéz

egy dúlt bogarat, akit az ember gyufának néz.


[link]

2012. febr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Platypus ***** válasza:
100%

Ez attól függ, mit értünk érzések alatt. Az idegrendszer működéséről nagyon sokat tudunk, de azt sehogy se tudjuk megvizsgálni, hogy az ingerület, ami egy hangya idegdúcaiban száguldozik, az vajon hogyan is jelenik meg az állat számára. A rovarok is érzékelnek és döntéseket hoznak ezek alapján. Menekülnek a rossz ingerek elől és keresik a kellemeseket. Ugyan mi alapján mondhatjuk, hogy az nem érzés, amikor egy lepke vonzódik a fényhez? Lehet úgy is fogalmazni, hogy egy szigorú és vak ösztön arra kényszeríti, hogy arra repüljön, de úgy is, hogy az ösztön egy érzés, ami azt sugallja, hogy jó arra menni.


Az viszont tényleg valószínűtlen, hogy egy rovar szociális vonzódást érezzen egy ember felé. Legfeljebb szereti a testmeleged vagy az izzadtságod. És nem is fog az élet értelmén merengeni a holdfényes éjszakákon.

2012. febr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!