Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Találtam egy kb.2cm-es barnás...

Találtam egy kb.2cm-es barnás színű pókot itthon, befogtam, mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy mérges-e, elég vad külsője van, két viszonylag nagy csápja van a fején és a potrohán pici farkincái vannak. Hasonlít a dajkapókra, de úgy tudom, hogy az sárga színű. Nincs ismertetőjele, ami arra utalna, hogy mérges. Mit adjak neki enni? Csak hangya volt itthon :) de nem ette meg őket.
2012. febr. 11. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem éhes :) A pókok ragadozók, szóval minden rovart adhatsz neki (ami kisebb nála, gondolom). De ha hálószövős pók, akkor hagyni kéne, hogy csináljon magának egyet, és abba dobálni a kaját, különben nem tudja elkapni.
2012. febr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

Semmi gond

A következőt kell tenni.

Csíptesd meg magad ha minden rendbe nem mérges .Ha nem tárcsázd 112 és telefonba elmondod vészhelyzet.

Ha nem vagy bevállalós akkor valami házi állattal próbáld először.

2012. febr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A pókok azért szoktak hálót szőni, hogy a bele repülő, és bele-gabalyodó bogarak, legyek, stb. legyen a vacsijuk.

Fogjál legyet, molylepkét egyebeket a lakásban, és add oda neki.

De lehet, hogy egyszerűbb magát a pókot elengedni, és ő majd jobban fogja tudni náladnál, hogy neki mi a jó.

2012. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A potrohánál kisebb rovarokkal etesd, azokat vadássza le. Tedd vhova, ahol hálót tud szőni, ha olyan fajta, és abba dobálj bele rovarokat. Én egy keresztespókot etettem egyszer így, olyan piros "bäszóbogarakkal" (nem tudom a nevét).
2012. febr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem szőtt hálót. Már két napja megvan. Beraktam 3 hangyát. Nem tudom, hogy ő ölte meg őket, de mikor visszamentem már nem éltek, de nem ette meg őket azóta se. Most egy pohárban van, rakjam át 1 nagyobb dobozba?

Légy nincs ilyenkor, meg lepke se. Csak megnéztem volna, hogy hogyan eszik, de akkor lehet, hogy elengedem. A dajkapók mekkora?

2012. febr. 11. 22:20
 6/11 A kérdező kommentje:
A házban nem engedem el, ahhoz nagyon félelmetes.
2012. febr. 11. 22:22
 7/11 anonim ***** válasza:

lehet, h félelmükben szörnyethaltak szegény hangyák :D

mo.-n csak 2 féle mérgespók él, ami tényleg veszélyes, de azok sem a házak körül.

2012. febr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

magyarországon alig él egy-kettő mérges, de az is inkább az északi-középhegység nyugodtabb, ritkán látogatott területein.

nagy eséllyel egy farkaspókot találtál. sokféle fajtája van, egyesek akár 3 centi nagyra is megnőnek. nem szőnek hálót, hanem pici lyukakból rohannak elő és úgy vadásznak. elcsavarognak ide-oda! :)

nálunk a ház tövében, a betonjárda és az épület közötti hasadékban van egy csomó, oda húzódnak be.

általában mindent megesznek, ami kisebb náluk, más pókokat is.

ne félj tőle. ha éhes, majd eszik hangyát. egyébként elég jól bírják kaja nélkül, nem mindig zabálnak. :)

2012. febr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A pókok hetekig van amelyik hónapokig elvan kaja nélkül. Nekünk mediterrán (geniculata) pókunk van, nagy jószág. Karácsony óta elvan kaja nélkül.
2012. febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A farkaspók nem ilyen nagy, feketés-szürke, szőrös? Ez nem szőrös, és csak 2 cm, barna.
2012. febr. 12. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!