Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van egy tapinauchenius violace...

Van egy tapinauchenius violaceus nevezetü madárpókom, és a a kérdés az hogy mikor fog vedleni?

Figyelt kérdés

tehát a pók most éri el életének a második vedlését, az eddigi tapasztalataim alapján, ugy vettem észre a pókjaimnál hogy egészen az 5-6 vedlésig honapról honapra vedlettek le pár nap különbséggel, de ennél a fajnál, már le telt az egy hónap, és már két hete böjtöl, vagyis, az első vedléstől egy hónap két hét ment el! mi lehet a gond hogy nem történt meg?

/hozzá teszem, a pók nyugott körülmények között él, nincs zaklatva sem piszkálva, és a helyét is szépen bejárta/


ja és annyi még hogy az befolyásolhatja e hogy az első vedléssel töböl kiszakadt az egyik lába :/

vissza fog növekedni ha sikerül vedleni?



2012. febr. 18. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem vagyok profi pokokban de ha jol tudom nem nö vissza nekik.

a vedlési ciklust sem tudom hogy minden poknál ugyanaz e de ha már két hete nem eszik, valoszinü hogy vedleni fog.volt itt egy másik aggodo egy hete és neki is levedlett két hét nem evés után.hátha neked is.

nem dagadt a potroha ,meg kicsit feketésebb?

az egyértelmü vedlési jel.

2012. febr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a szokotnál talán egy kicsit sötét, és akkor a hátra levö életében szegény 7 lábu lesz? :/
2012. febr. 19. 08:25
 3/11 A kérdező kommentje:

olvastam egy cikket azóta... reménykedem hogy vissza nő szegénynek...


"Amennyiben a póknak vedlésnél leszakad a lába, akkor túl magas a páratartalom.

Bár egy "lábhiányos" pók nagyon szerencsétlen látvány, aggodalomra semmi ok,

a következõ néhány vedlésnél általában kinõ a hiányzó láb."

2012. febr. 19. 08:29
 4/11 anonim ***** válasza:
ez nem szabály hogy le kell vedleniük havonta ez sok mindentől függ. de nem hiszem hogy valami baja lenne nekem is van amelyik levedlik egy hónapra de van olyan is ami kettőt is vár. A lába pedig vissza fog nőni szép lassan pár vedlés alatt.
2012. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

na ezt nem tudtam:) az tök jo ha visszanö. bár a páratartalmat nem értem... általában a magas jo nekik hisz akkor vedlenek könnyen.mellesleg a tropusi erdökben élnek és ott sokkal nagyobb a pára szerintem mint a terkoban...de nem tudom ahoz páramérö kéne:)

ha sötétebb akkor valoszinü nemsokára vedleni fog, adj még neki egy hetet:)

2012. febr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi mindenkitöl a kommenteket! kicsit megynugottam a láb téren, várni meg várok ameddig csak lehet
2012. febr. 19. 17:26
 7/11 anonim ***** válasza:
ja és viz is legyen ott neki:) de gondolom ha már volt vagy van más pokod akkor azt tudod:)
2012. febr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
igen az van viz
2012. febr. 19. 20:10
 9/11 A kérdező kommentje:
Levedleeet :D és látszik a kicsi kis lába is már ott van :D de jóóóóóó :) igy még nem örültem egyik pokóm vedlésénél se! :D
2012. febr. 25. 17:00
 10/11 anonim ***** válasza:
na erre vártam:))) gondoltam hogy csak ez lesz a gond:)) örülök neki!
2012. febr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!