Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kaptam egy kutyát. Mit kezdjek...

Kaptam egy kutyát. Mit kezdjek vele? Mire és hogy tanítsam? Hogy tegyem szobatisztává? Milyen könyveket ajánlotok? Mivel etesem? 3 hónapos.

Figyelt kérdés

2012. febr. 20. 19:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Add vissza, ilyen háttérrel ezzel teszel a legjobbat. Egy kutyusra először fel szoktunk készülni, hogy megfelelő tudással, megfelelő körülmények közé vigyük.

DE első körben javaslom, menj és vegyél neki valami jófajta kutyakaját, meg tálkát a kajának és a víznek. Aztán nézz utána konkrétan a fajtának, hogy mire van szüksége, milyen fizikai és szellemi igényei vannak. Sürgősen!

2012. febr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ne csináld már,talált a barátom 3 kiskutyát.Nekem "passzolta" le az egyiket.Most miért gond ez?Nem készültem rá,de meg akarom tartani.

Sima fekete keverék.

Vettem neki eledelt,meg adtam vizet.

De akkro is jó lenne ha valaki írna vlamit -.-

2012. febr. 20. 19:53
 3/23 anonim ***** válasza:

1.-csak szeresd, és onnantól tudod mit kezdj vele!:)

2.-először tanítsd meg arra hogy üljön le ha szeretne kajt kapni. Utána jöhet a fekszik, marad stb...Mindig légy vele türelmes, és tedd élvezetessé számára a tanulást fincsi falatkákkal, akár olcsóbb kicsire vágott virslit is használhatsz hozzá :)

3.-Legyen rendszer az életében: miután megeteted engedd ki a kertbe, vagy vidd le sétálni ( de a kakit összeszedni kötelező , ehhez használhatzs zacskót ...tudod ;))egy idő után megtanulja hogy mikor mit és hol szabad:) de a séták legyenek minig ugyanakkor

4.-igazából ha bemész bármilyen könyvesboltba biztos találsz megfelelő könyvet kistkutyásoknak :)

5.- Junior tápot vegyél neki, néha kedveskedhetsz neki egy kis főtt, vagy nyers hússal , a mieink nagyon szerették :)


Soksok szerencsét hozzá :)ha szereted , ő is fog, de nagyon , és örökre !

2012. febr. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
3 hónapos amúgy.
2012. febr. 20. 19:55
 5/23 A kérdező kommentje:
Voltam könyvesboltban,de a bőség zavar legyilkolta az agyamat és hazamentem.Nem tudtam dönteni,viszonylag az összes drága és jónak tünik,de mégis melyik a legjobb?:)
2012. febr. 20. 19:58
 6/23 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Nagyon szép dolog, amit tettetek, de akkor is fel kell rá készülni, mert te magad is látod, mennyi buktató van. Minden kérdésed külön írd be itt a gyk-n a keresőbe, mindre van korábbi hasznos jó tanács. Sok sikert és kitartást!
2012. febr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
hmm...hát, nem is tudom...egyébként ha kérdésedvan akkor nyudogtan kérdezz bármiről itt: tokiregi@gmail.com. Tapasztalt kutyustartó vagyok :) Na visszatérve a könyvhöz, ha sok jót láttál, akkor vedd meg amelyik szimpatikusabb, tényleg :) mindegyikben fogadok, hogy oko dolgok vannak :)
2012. febr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Alap: mivel fiatal, ezért különösen fontos, hogy jó minőségű száraz eledelt kapjon, premium vagy super premiumot lehetőleg. (Nem chappi, darling és társai!). 5 hónapos koráig a napi adagját három részben érdemes odaadni neki, majd legalább egy éves koráig jobb, ha két részletben kap enni. Most még kaja után nyugodtan viheted sétálni, mozogni, de ha idősebb lesz, 7-8 hónapos, és különösen ha nagytestű lesz, már nem szabad, nehogy gyomorcsavarodása legyen.


Van kert? A szobatisztaság nem nehéz. Egy trükkje van, mikor látod, hogy a kutya el akarja végezni a dolgát, te szó nélkül vagy enyhébb dorgálással fogod a kölyköt és kiteszed a kertbe, kiviszed az utcára. Érdemes evés után kivinni és addig maradni vele, míg el nem végzi a dolgát. Pelust, almot ne használj, mert nem fogod tudni leszoktatni róla! Ha kint ürített, mindig nagyon örülj neki.


Csinálj egy jó meleg, kényelmes fekvőhelyet neki, ha nem akarod, hogy az ágyadban aludjon, bár én előnyösebbnek tartottam mindig, hogy főleg míg nagyon fiatalok voltak a kutyáim, velem aludjanak.


Minél hamarabb vidd el orvoshoz, hogy rakjon bele chippet, megkapja a szükséges oltásokat, féregtelenítést, megvizsgálja, van-e valami nyilvánvaló baja a kutyának.

Nagyon fontos, hogy már most, minél hamarabb kezd el a kutyát szocializálni, vidd minél több kutya és ember közé, szoktasd meg vele a környezetét, a városi életet. Érdemes lenne kutyasuliba, oviba járni vele.


Még fiatal, sok időt kell vele töltened. Legyél mindig igazán határozott, következetes és magabiztos. A neveléshez a Fennel könyvek magasan a legjobbak. Érdemes lenne átolvasnod azokat. Tanítani mit szeretnél? Trükköket? Írd le konkrétan, abban is tudunk majd segíteni.


Egy kiskutya csodálatos dolog, ha a kellő figyelmet és szeretetet megkapja. Most csak élvezd, hogy lett egy kiskutyád. Tanítgasd, játssz vele. Mást nem kell tenned.

2012. febr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Hát visszadni nem tudom,nekik sincs helyük.Leadni menhelyre meg nincs szívem:)


Közepes lesz (elvileg).

Lakásban lesz tartva. Mielőtt bárki agyon hurrogna,félve teszem fel a kérdést: alomra akkro sem érdemes tanítani,ha nem vagyok otthon és kell neki?Nyilván napi több órát szeretnék vele sétálni,de gondolom értitek.


Most,hogy csak ennyi idős km-ben mérve mennyit sétálhat kb?

Akkor tápot mindjárt nézek a régebbi kérdések között.Köszönöm a könyv tippet.

Trükkre szeretném tanítani.

2012. febr. 20. 20:24
 10/23 anonim ***** válasza:
A trükkökre a legjobb a " 101 kutyatrükk' tényleg nagyon jó :) akár neten is megveheted. egyébként ebben a könyvben természetesen az alapok is megvannak
2012. febr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!