Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyire értik, élvezik az...

Mennyire értik, élvezik az állatok a zenét?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a papagájoknak jó a ritmus érzékük, az egyszerűbb zenéket biztos megértik.

A macskámat nagyon megnyugtatja a smooth jazz. De "érti" is? Mármint a dallamot?

Vagy meddig ismerik fel az állatok a zenét, pl death metalt-ban is felismernék a dallamot, vagy a komolyzenében, a ritmust?

Hol lehet a határ, vagy az átmenet?


2012. febr. 28. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
a macskánk ütemre rángatta a farkát...meg a kutyánk is úgy ugrált.. :)
2012. febr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Tengerimalackám( Isten nyugosztalja) Rammsteint és Adam Lambertet előszeretettel hallgatott és a videót is nézte. :) Alig tudtam elcsalogatni a monitor elől. :D
2012. febr. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon érdekes kérdés,én is sokszor elgondolkodom rajta.Elvileg nem hinné az ember,hogy olyan fejlettek,hogy élvezik/értik a zenét,ugyanakkor nem egyszer volt rá példa,hogy idebent bömböltettem a zenét,az ablak nagyra nyitva volt-a kutya meg pontosan az ablak alatt feküdt,békésen pihengetve(pedig egyébként sosem fekszik a járdára),annak ellenére,hogy a hangerő azért nem semmi volt.Sőt,kicsi korában a cicám is úgy aludt az ölemben,hogy halkan ment a zene,én pedig dúdolgattam neki,azt nagyon szerette...Meglepő dolgok,kezdem azt hinni,ha nem is,,értik",de valamilyen szinten élvezik a zenét.
2012. febr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Élvezik, az tuti :)

Nézzétek meg őt :)


http://www.youtube.com/watch?v=KBluUZ4NnZg

2012. febr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tom Benko ***** válasza:
47%
Maguk az állatok sokat nem fognak fel a zenékből, azonban a gazdijuk hangulatát fel tudják fogni. Tehát ha engem egy zene megnyugtat, azt a háziállatom is, aminek a gazdája vagyok, érezni fogja, és előbb-utóbb megtanulja. Tehát ő is hasonló hangulatot fog mutatni a zene és a hasonló más zenék esetén.
2012. febr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy papagájom volt,aki nagyon szerette,ha anyám gitározott,ha éppen kiengedtem akkor repülni és anyám elkezdett játszani a gitáron,odaszállt a vállára és hallgatta a zenét..nagyon édes volt..:) Az a Goldenes videó pedig nagyon jó,köszi a megosztást:))
2012. febr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kísérletekkel bizonyították, hogy néhány komolyzenére (talán Mozart) a tehenek több tejet adtak! Nagyon érdekes, de erről eszembe jutott Fekete István Bogáncs című regényében a számadó juhász lánya, aki szintén énekelt a tehénnek, aki így jobban tejelt. Az apjának be is bizonyította. Márpedig az író a falusiak életét írta le, sok-sok népi praktikát, szokást szőtt a történeteibe.
2012. febr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ez a videó tök jó :) huhh ha mi az összes tehénnek zenét nyomnánk xDDDD az lenne a durva
2012. febr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A hullámos papagájok azok biztos, hogy nagyon értik és élvezik, mert rögtön el kezdenek csiripelni ha szól a zene meg teljesen megbolondulnak olyankor, jobb lesz a hangulatuk is, ez nagyon egyértelműen látható is.

Az egyik régebbi hullámos papagájom meg is tanulta az egyik zenét, mert többször lejátszottam neki egymás után: Mc Hawertől a Sej Ribizli, Piros Biciklit. A papagáj kívülről fújta.

Én arra lennék kiváncsi, hogy az aranyhörcsög mennyire értheti vajon?

2012. márc. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!