Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A törpesünnek mindenképpen...

A törpesünnek mindenképpen kell kukacokat adni vagy vegetáriánus koszton is megél?

Figyelt kérdés
2012. márc. 4. 17:52
 1/7 anonim válasza:

Hello!

Kukacot kell neki adni a fehérje miatt! Na és persze az élő eleség a legfontosabb számukra :) De ha épp az nincs akkor én tücsköt szoktam neki venni. Nagyon édesen vadászik rá :) Ha van további kérdésed írj ide: skiny.hu@gmail.com (tudok bármiben segíteni,tenyésztővel jóban vagyok)

2012. márc. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Kelleni nem kell, csak szereti...

Afrikai fehérhasúról van szó? Nekem is az van, de én többnyire diétás macskakajával (ezt ajánlották az állatkereskedésben...), kukaccal és néha gyászbogárlárvval etetem...

Szereti őket:)

Te mivel eteted?

2012. márc. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ó, én csak érdeklődök egyelőre. Nagyon megtetszettek ezek a tündéri állatok és mindenképpen szeretnék majd egyet a későbbiekben. Csak azért kérdeztem, mert elég undorítóak azok a döglött bogarak meg lárvák és hát nemigen szeretném őket fogdosni semmivel sem. De hát, ha muszáj, akkor muszáj :)) Amúgy a sünik nem harapnak ugye ?
2012. márc. 4. 18:06
 4/7 anonim válasza:
Igazából az a lényeg hogy ne legyen zsíros az étel és sok fehérje legyen benne. Gyümölcsöt is imádják általában...
2012. márc. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Hát barátnőmé harap,( ő állatkereskedésben vette és elég vad) de legjobb ha tenyészetből veszed mer ott már kézhez van szoktatva és a kézhez szokott sünik nem harapnak :)
2012. márc. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Igen, ha venni akarod, akkor tenyeszet! De én például örökbefogadtam: úgy teszteltem, hogy "jó" sün-e: kézbevettem: megharap-e? És nem, pedig volt rá esély, hisz addig csak kesztyűben fogták meg a gazdái.:/ Az ilyen embernek minek kell?!

Amúgy nem túl "praktikus", de tündéri!:) - mondom ezt fiú létemre!:D

2012. márc. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fehérhasúak egyáltalán nem harapósak, nagyon ritka és durva eset, ha mégis. Persze bizonyos szagokra harapnak, tehát hitelesen tesztelni csak tiszta kézzel lehet őket :)


Kukacra, illetve úgy általában élőeleségre szüksége van. Persze eléldegél tápon is, de természetesebb, ezáltal egészségesebb, ha kap élőkaját. Van csipesz, van kiskanál, van behajló peremű tál, nem kell hozzányúlni vagy aggódni, hogy meglóg :)

A vegetáriánus koszt pedig felejtős, rovarevő, tehát elsősorban állati fehérjét fogyaszt, gyümölcsöt, zöldséget csak nasinak.


A diétás tápról meg csak annyit, hogy marhaság, ne hallgasson senki állatkereskedőkre, mert a legtöbben azt sem tudják, hogy konkrétan milyen fajú az állat, nemhogy azt, hogy mit kell neki adni. Felnőtt kistestű kutyáknak való táp a legjobb, minél jobb minőség, annál jobb, kivéve a royal canine, mert attól hajlamosak nagyon zsírosak lenni, nekik valamiért nem annyira jó az a táp.

2012. márc. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!