Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatbarátok, milyennek...

Állatbarátok, milyennek tartjátok ezt az ötletet?

Figyelt kérdés

Egy forgalmas főút mellett lakom, és a napokban gázolták halálra a második cicámat. Nem elég, hogy forgalmas az út, de még az előírás szerinti 50 km/h sebességet sem tartják be az autósok. Én is autós vagyok, így látom, hogy az előttünk elsuhanó kocsik, kamionok barátok közt is minimum 70-80 km/h sebességgel mennek.

Kinti cicusoknál benne van a pakliban, hogy elüti az autó, én ezt a kockázatot úgy próbáltam csökkenteni, hogy ivartalaníttattam a macskám, mondván így nem csavarog annyit a leány. Szóval ha az autósok szabályos sebességgel, körültekintőbben közlekednének, remélhetőleg több esélye lenne kis négylábúink életben maradásának.

Ezért arra gondoltam, hogy figyelemfelkeltés és megemlékezés céljából a kerítésem betonaljára festek két fekete cica alakot. Ha ezt többen megtennénk, talán felkeltené az autót vezetők figyelmét, és lakott területen óvatosabban hajtanának.

Mellékelek linket, amin a cica alakok láthatók. Természetesen kutyusokat is lehet festeni.

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről a kezdeményezésről!


2012. márc. 11. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem keltené fel a figyelmüket.

Szerinted az autóst érdekli a te macskád? Tisztelet a kivételnek de a 90% -ba magasról sz.rik rá..

2012. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha sok helyen látnák, akkor szerintem lenne rá esély. Lehet még a média is felkapná a fejét egy ilyen kezdeményezésre, ha sok-sok festett cicát-kutyát látnának.


(Sajnos a képet nem tudtam felrakni, de megpróbálom orvosolni a hibát...)

2012. márc. 11. 22:23
 3/8 A kérdező kommentje:

Na találtam egy alkalmas cicás képet, ilyenre gondoltam, csak feketével kitöltve:

[link]

2012. márc. 11. 23:09
 4/8 anonim ***** válasza:
teljes mértékben 1et értek az elso válaszolóval.ez van,sajnos.
2012. márc. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
:( Sajnálom, hogy így látjátok... Lehet Nektek van igazatok. Én azért felfestem azokat a cicákat...
2012. márc. 13. 21:02
 6/8 anonim ***** válasza:
fessed is, hátha jobban figyelnek a körülöttük élőkre :(
2012. márc. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Haha, jó vicc, hogy nem jó ötlet, figyelj ezek nem is állatbarátok!


Remek ötlet!

Ha tudsz mondd el ezt mindenkinek és több helyre is próbáljátok meg! egyébként felfestetted már?!:)

2012. szept. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó ötletnek tartom. Az én cicáim ugyan a lakásban vannak, de amíg volt kinti cicám, én is nagyon féltem, hogy elütik.
2013. jún. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!