Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Léteznek homoszexuális és...

Léteznek homoszexuális és biszexuális állatok?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 15:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Homoszexualis pingvinekről már hallottam.
2012. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt 2 lány tengerimalacom...az egyiknek valószínűleg ferde hajlamai alakultak ki az összezártság miatt.
2012. márc. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Az állatvilágban nem beszélhetünk olyan értelemben vett nemi identitásról, mint az embereknél.


De nagyon sok állatfajnál figyeltek meg homoszexuális viselkedést, vagyis azonos nemű egyedek közötti szexuális érintkezést:


[link]

2012. márc. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Olvastam már olyan történetet is, hogy egy azonos nemű pingvinpár keltett ki, és nevelt föl egy elhagyatott kispingvint

2012. márc. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%

A szomszédban a lány kutya szerette volna "megrakni" a másik lány kutyát.

Bár én nem mondaék ilyen "emberi" jelzőket rájuk, szimpla eltévelyedés.

2012. márc. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Sasoknál is előfordul, természetfilmben láttam. Főleg a hímeknél.

2012. márc. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a tyúkjaim közt van egy, amelyik rendszeresen ciceréli a többit. :)


Konrad Lorenz is leírt hasonló viselkedésformákat ludak esetén:

"Homoszexuálisnak nevezzük a nőnek öltözött, kikent-kifent ifjoncot a mulatóban, de ugyanígy a görög mondabéli hőst is, jóllehet az előbbi viselkedésében és küllemében is idomulni igyekszik a másik nemhez, míg ez utóbbi, nagyszerű tettei révén, igazi csúcs férfi, s csak nemi aktivitásának objektumában tér el a normálistól. A mi „homoszexuális” gúnárjaink ez utóbbi kategóriába tartoznak. Tévelygéseik ráadásul „bocsánatosabbak” is, mint Akhilleuszé s Patrokloszé, hiszen a ludaknál a két nem alig különbözik egymástól. Ráadásul annyiban is kevésbé „állatias” a viselkedésük, hogy – szemben az emberi homoszexualitással – ők csak egészen kivételes esetekben kerítenek sort valamiféle pótcselekvésre vagy párzásra stb..."

2012. márc. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem minden fajnál előfordul...
2012. márc. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
75%
Delfin
2012. márc. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Az előbbi levelek eléggé részletesen megadták a választ. Annyit ezekhez, hogy megfigyelésem szerint, kutyáknál, ha a kan nagyon begerjedt (pl. egy tüzelő szuka illatáától), akkor válogatás nélkül minden neki tetsző kutyát lerohan, akár fiú,. akár lány. Viszont ez valóban nem tudatos, hanem egyszerűen pillanatnyi begerjedés. Olyan értelemben, hogy kan, csak másik fút keresne, nem találkoztam. BQ.
2012. márc. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!