Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állattartók! Mik azok a...

Állattartók! Mik azok a tulajdonságok, amelyeket ti szimpatikusnak tartotok egy állatorvosnak, milyen követelményeitek vannak tőle? Milyen egy tökéletes állatorvos?

Figyelt kérdés
2012. márc. 15. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:

-elfogadható árak

-rendes helység

-legyen közel mert még nincs saját kocsim

-vidámság, jó modor

kifejezetten kutyák estében pedig:

-kedves ámde ne tolakodó jellem legyen. Tehát velem foglalkozzon, ne az állattal. Ne akarjon bele barátkozni, ne beszélgessen hozzá, ne parancsoljon neki stb. Egyszer anyukámat elkísértem az állatorvoshoz. Ahol is a doktornő meglátva a kutyát visításba kezdett, hogy milyen cuki és szegény, jutalomfalatkákkal tömte emellett visítva dicsérte miközben a kutya szabadulni próbált a kezelés alól. Na ez számomra az illetlenség netovábbja.

2012. márc. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyszerűbb, ha leírom, hogy mi milyen rendelőbe járunk.

Mindig tisztaság van és alaposan felszerelt. Rengeteg mindent árulnak gyógytápokat, prémium termékeket nem csak kutyának, cicának. Játékok, ruhák, póráz szval kb. minden van. Általában többen vannak így, ha egyedül viszem nem kell szenvednem avval, hogy hogyan fogjam le a kutyut. Mindenről teljeskörű szakszerű tájékoztatást adnak. Nem az a cél, hogy a gazdit minnél inkább kisemmizzék. Nem kell órákig várni, mert a rendelési idő majdnem 12 óra és mindennap nyitva van! Általában kijönnek megkérdezni, hogy mi a panasz, mert ha egy szuriért megyünk akkor spec nem kell órákig várni, ha pl valakinek az állatkáját műtik. Közel is van hozzánk, kb 10 perc gyalog, de ha elköltöznénk akkor is ide hoznám. Nagyon pozitív élményem van velük. Amikor a kutyusomat ivartalanították akkor nagyon nagyon aranyosak és segítőkészek voltak. A doktorúr a kutyusomat ébredezve adta az ölembe a kocsiba. Egy héten kétszer legalább visszamentünk kontroll-ra, hogy rendesen gyógyul-e. Úgyhogy legalább 15x voltunk. Végig figyelemmel kísérték, hogyan gyógyul a seb. Ezekért nem kértek semmit!!=) Úgyhogy maximálisan megvoltam elégedve velük. Ha pesti vagy és érdekel a címük, privibe szívesen megadom!=)

2012. márc. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Állatorvosnak készülök, és arra gondoltam, ha az ember a szakmájára csak tanulással készül könyvekből, az még nem elég. Tudni kell, a gazdik és állattartók (mert nem csak kiscicákról lehet szó, egy állatorvos szarvasmarhákkal is foglalkozik) milyen elvárásokkal rendelkeznek. Kedves első, miért tartod tolakodónak, ha az állatorvos foglalkozik az állattal, esetleg megdicséri, milyen aranyos?
2012. márc. 15. 20:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Megdicsérni megdicsérheti, de azt nekem mondja. A saját esetemben azért nem szeretem, mert nekem munkakutyáim vannak és nem akarom, hogy boldog-boldogtalannal barátkozzanak, illetve ők maguk sem akarnak. Jólneveltek, tehát az orvosnak nincs velük gondja, akadály nélkül tudja végezni a munkáját rajtuk. Egyéb nem kell.

Az anyukám esete jól példázza, hogy mi a baj. Először is ételt ad neki kérdezés nélkül: ez egyrészt illetlen, másrészt lehet hogy a gazdája épp azon dolgozik keményen, hogy a kutya senkitől se fogadjon el kaját (mint mondjuk én a versenyekre vagy biztonság céljából), ő pedig tönkreteszi ezt a munkát. A visítva dicsérés pedig újabb alapvető hiba, ugyanis ha a kutya ideges vagy fél a kezeléstől és te kedves vagy vele, akkor megerősíted a félelemben, miközben lehet a kutya gazdája épp megpróbálná tanítani, hogy ne féljen. A visítástól meg egyszerűen még idegesebb lesz az állat. Tudom, hogy az állatorvosnak nem kell kutyakiképzésben otthon lenni, de ezért jobb is ha nem csinál semmit. Más állattal nincs ilyen gond. Macskámmal vagy akámivel nyugodtan barátkozhat felőlem.

Ó és ha már itt tartunk még ami jó:

-legyen képes segíteni a sport és tenyésztési célok elérésében (szűrések stb)

2012. márc. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg különben sem olyan kutyákat tartok akik felnőtt korban aranyosnak néznek ki az átlag számára xD
2012. márc. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem nyuszim van.Kisvárosban élek,úgy tapasztaltam,hogy kevés olyan van itt,aki rendesen ért hozzájuk.:/

Szóval én örülnék,ha értenének hozzájuk is,igaz,hogy leginkább kutyát,macskát tartanak az emberek,de nem csak ők vannak.Három orvosnál jártunk eddig,ebből kettő pl nem tudta,hogy az első oltás után kell kapnia egy ismétlőt is,pár hét múlva.

Egyébként az tök jó ha kedves a doki,az egyik megkérdezte,mikor csak körömvágásra vittük ,hogy minden rendben van-e a nyuszival,meg megsimogatta és nem úgy fogta szerencsétlent,hogy végig nyöszörgött.

2012. márc. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!