Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatvédők nem gondolják,...

Állatvédők nem gondolják, hogy a tömblakás kicsi a családoknak, mint tyúknak a régi ketrec? Ez ellen nem kéne tiltakozni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 15:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Én nem vagyok állatvédő, csak állatbarát, de nem igazán értem összefüggéseiben a gondolataidat.


A családok az anyagi helyzetükből adódóan tudnak kisebb vagy nagyobb lakást fenntartani, megvásárolni. Rengetegen vannak rossz helyzetben, ez ellen sokan próbálnak is tenni, de ez a dolog nem tiltakozással oldható meg. Létezik segélyezési rendszer, családsegítő programok, de persze ezek közel sem tökéletesek, sőt néha még csak elfogadhatónak sem mondhatóak. De ez más téma.


Na de a tyúkokat az ember kényszeríti kicsi, az életfeltételeit nem kielégítő, állatkínzó helyre. Ez ellen lehet tiltakozni, erre fel lehet hívni a figyelmet és lehet változtatni rajta.


Úgy gondolom, hogy attól, hogy az embereknek rossz a helyzetük, még segíthetnek másokon. Ezt hívják önzetlenségnek.


A másik pedig, hogy attól, hogy a tyúkoknak jobb lesz, nekünk még nem lesz rosszabb. Persze, rövid távon felment a tojás ára, mert a korszerűsítést (ami több tíz évig váratott magára) el kellett végezni, ezt meg kell fizetni.

2012. márc. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Feltennéd úgy a kérdésedet, hogy értelme is legyen?
2012. márc. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Az a gondom,hogy most pl a tojás ára felmegy,mert kitalálták emberek,hogy az a hely,amiben voltak tartva a tyúkok nem elég nagy,de az ellen senki sem tiltakozik,hogy mondjuk egy négy fős család számára kicsi egy tömblakás? Vagy,hogy a tojás ára miatt sok ember nem jut megfelelő táplálékhoz ? Nem kéne az embereket is védeni?
2012. márc. 20. 19:32
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

De nem tudod összekapcsolni az okokat és okozatokat.

A tyúkokat brutális körülmények között tartották. Szerencsére az új jogszabályok miatt normálisabb körülményeket kell biztosítani nekik.

Egyetlen probléma van, hogy a törvényhozók buták. Olyan hirtelen és drasztikus változásokra kényszerítették a gazdákat, amit csak így bírnak kompenzálni. Ez nem az állatvédők hibája. Meg lehetett volna oldani normálisan is az átállást.


Viszont azért, hogy egyes családok rossz körülmények között élnek, nem okolhatóak az állatvédők, vagy a tyúkok...


Erre a problémára máshol keress választ.

2012. márc. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesen fizetek 50 Ft-ot a tojásért, ha ez annak az ára, hogy többé ne éljenek olyan méltatlan körülmények között az állatok.

Régen lehetett kapni boldog tyúkok tojását, ez volt a neve, drágább volt mint az átlag és szívesen vettem belőle. Csak sajnos a madárinfluenza mizériával eltűnt a bevásárlóközpontokból. És nem éltem túl fényes anyagi körülmények között. Most kicsit javult az anyagi helyzetem. Én nagyon sajnálom az embereket, mert sokan élnek egyik napról a másikra, és az 50 Ft-os tojás valóban iszonyat drága. Mégis egyre jobban kinyílik a szemem, és azt látom, hogy a segélyekből tengődő embereknek havi 10-15-25 ezer Ft személyenként a cigaretta adagjuk, és ilyenkor elgondolkozom...


A tömblakás egyébként nem minden ember számára borzasztó. Hallottam én már nyavalyogni olyat, aki családi házba költözött és akkor szembesült vele, milyen szinten uralja az életét a ház körüli munka azóta.

2012. márc. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az a helyzet, hogy az emberek választják(vagy közvetlenül, vagy közvetve)azt, ahogyan élnek, mig az állatokat belekényszeritik ebbe. Sajnálom azokat, akiknek nem megfelelő körülmények jutnak, de ismered a mondást, mindenki a maga sorsa kovácsa. Tanulhatnak, beoszthatják a pénzüket, választhatnak szakmát, lakhelyet... És nem kell tiltakozni, mert igy van. Van 5 gyerekes szegény családból származó mérnök ismerősöm. A testvérei is tanultak, pedig sosem volt pénzük. Aki kifogást keres, nem elég bátor, vagy nem elég szorgalmas, az tulajdonképpen maga dönti el, hogy ő igy él. Nyilván a jólétnek ára van. Vagy ha nem hajlandó akkora áldozatokat hozni a cél érdekében, akkor később is meg kell elégedni a középszerűvel, vagy annyival, amennyi jutott. Ennyi a lényege. És akkor fel is lehet tenni most mindenkinek magában a kérdést, hogy ő valóban tanult éjszakákon át, mondott le a szórakozásról, szép ruháról stb, azért, hogy később jó legyen? Ha nem, akkor ne gondolja, hogy ő több sajnálatot, támogatást érdemel, mint bármely állat, akinek többnyire nemcsak a megszületése, a halála is rajtunk múlik. És ha konkrétan a haszonállatokra gondolunk, akkor attól fogva, hogy ők kizárólag a mi fizikai szükségleteink kiszolgálására születnek meg, ne sajnáljuk már tőlük azt a keveset, hogy legalább szenvedésmentesen töltsék azt a pár hónapjukat.
2012. márc. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 mustafa33 ***** válasza:
100%
Atojás ára nem azért ment fel, mert hirtelen új ketrec kell. Arról, hogy most lép érvénybe a szabály, már tíz éve tudtak a "tojásgyártók". De nem invesztáltak idejében, mert sajnálták a ráfordítást. Most meg rinyálnak. Tíz év alatt lassan fokozatosan átálhattak volna zökkenőmentesen. De vagy két éve hallottam a rádióban, ahogy egy nagytermelő gazda azt nyilatkozta, hogy a túknak nem az a dolga hogy jól érezze magát, hanem az hogy tojjon. Milyen is volt az eddigi normál tojató ketrec? Egy A4 lap méreténeél kissebb. K.b. olyan érzés lehet egy kényszerzubbonyban lenni. Elől eszel, hátul tojsz. Mozdulni nem tudsz, mert az energiát vonna el. Nem nyújtózhatsz, nem vakarózhatsz. Rövidített ciklusokban kapod a fényt és sötétséget, hogy hidd azt új nap van és újat kell tojni... Azt hiszem hamar kitojnád magad a világból.
2012. márc. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Igen,ez már egy régi törvény,de ha olvastad az erről megjelent cikkeket,akkor tudhatnád,hogy piaci hátrányba kerül az,aki előbb lép,mivel nagyobb terület kell ugyanannyi állathoz. Nekem inkább az a bajom,hogy mi emberek egyre többet segítünk az állatokon,minthogy ember társainkon segítenénk és ez csak most így jött ki belőlem.
2012. márc. 23. 22:54
 9/21 mustafa33 ***** válasza:

Kapzsi a kulák (nem a kisparasztgazdára gondolok). Ennyi.

Én is kis panelben lakom, és szűk is nekem, de arról a tyúkok igazán nem tehetnek. Igaz, ha én is ketrecesen tojatnák, nem kellene szűk panelben laknom, és mekkorákat sírhatnák most, hogy az a k...a Európa... stb.

2012. márc. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Jó, igazatok van, nem így kellett volna feltennem a kérdést.
2012. márc. 24. 08:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!