Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez milyen állat?

Ez milyen állat?

Figyelt kérdés

[link]


A házunkban van, és elég sok van belőle. Szeretném megtudni ,hogy mi ez és valahogy ki lehet valahogy irtani őket?xd


2012. márc. 23. 22:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
hogy mi ez és valahogy ki lehetirtani őket? *
2012. márc. 23. 22:28
 2/12 anonim válasza:
hát én sikítanék, ha ilyenek mászkálnának a lakásban-házban. Hívjatok rovar írtót, mert ha sok van, valami gáz van.
2012. márc. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Fülbemászó, nálunk is sok volt, ahogy leszigeteltük a házat, eltűntek. A résekben laknak eredetileg.
2012. márc. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez lesz az.

2012. márc. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy fülbemászó. Ezüstös pikkelyke.
2012. márc. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azaz, ezüstös pikkelyke, én még csak ilyent fürdőszobában láttam.


Csúszó-mászó apróság: ezüstös pikkelyke


A legtöbb lakástulajdonos bizonyára találkozott már az ezüstös pikkelyke névre hallgató pikkelykefélével. A korántsem megnyerő külsejű, 8-12 mm hosszú, szárnyakkal nem rendelkező élősködő formáját tekintve kissé a répára hasonlít, testét pedig apró pikkelyek fedik, amelyeket ezüstös por borít.

A nőstény életében száznál is több petét rak le. Nagyon lassan fejlődik, ám annál tovább, akár évekig eléldegél. Nappal ritkán találkozni vele, ez az apró lény ugyanis sokkal jobban kedveli a sötét helyeket, általában apró repedésekben, hasadékokban bújik meg. Elsősorban a lakás azon helyiségeiben találkozni vele, ahol jelentősen magasabb a páratartalom az átlagosnál, például a WC-ben, a konyhában és a fürdőszobában.

Hogyan űzd el?


Első lépésként fontos, hogy csökkentsd a lakásban vagy azokban a helyiségekben a páratartalmat, ahol a leggyakrabban találkozol az ezüstös pikkelykével.


Ezután rovarirtó spray-vel fújj be minden apró repedést a falban, a sarkokban és a padlón. Ha ennek ellenére nem tudsz megszabadulni tőle, akkor érdemes rovarirtást végeztetni.

2012. márc. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
nagyon aranyosak küld át hozzám ha látod....
2012. márc. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nedves helyen laknak. takarítani kell és nem hagyni lukakat a falban
2012. márc. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Engem sose zavart. Egy kis víz rá, aztán megy a lefolyóba.
2012. márc. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Kerdezo vagyok,baratnomet kertem meg h tegye fel a kerdest mert telorol vtam na m1..szoval koszonom a valaszokat,eloszor enis azt hittem h fulbemaszo de megsem..fuj nagyon undi,nalunk is a wcben van meg furdoben 4 vt ma hogy bementem meg amikor ejjel mentem wcre,hajnalban,felcsuktam a villanyt es ezt az undormanyt lattam ott mondom lefotozom mert nem akarom ezt a micsodat latni tobbet..akkor rovarirto sprayt fujjak a furdobe a sarkokba? A szobamba is volt meg nyaron 1-2 :SSS agyon se lehet taposni vagy nyomni mert gyorsan fut,ahogy ezt olvashattuk is :S
2012. márc. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!