Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki kutyát/macskát tart panelben?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel panelben élünk,és ő szeretne kutyát vagy macskát. Ezzel nincs gond,én is imádom az állatokat,otthon egy egész állatkertünk volt. De én panelbe nem szeretnék,mert nem hinném,hogy az állatnak való hely. Nekik a napsütés kell,puha fű,szaladgálás nem az,hogy egész nap a négy fal között kuksoljon,és csak napjában 1-2 szer mehessen ki.

Nektek mi a véleményetek erről? Esetleg tapasztalat?

Köszönöm a válaszokat


2012. márc. 31. 11:58
 1/7 anonim válasza:
nekünk is van panelbe macska... nagyon élvezi az életet... néha kimegy az erkélyre (főleg, ha jó az idő) télen kise dugja az orrát... jobb, mintha kertes házba lenne...ott azért fázna:)
2012. márc. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Felénk rengetegen tartanak kutyát lakásban, nekünk is van egy. Ha mindennap rendszeresen meg van sétáltatva, nincs semmi baj evvel. Sőt, mi szinte minden hétvégén visszük az erdőbe magunkkal. Egy kutyának sem abból áll az élete, hogy futkározik össze-vissza. Ha rendesen le van fárasztva, nem is kell neki nagy mozgásigény. Persze én is jobban örülnék, ha kertes házban laknánk, de ez nem megoldható.
2012. márc. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az állat személyiségétől függ, hogy élvezi-e a lakás-életet. Nem egy szörnyű dolog, ha a megfelelő állatot választjátok.
2012. márc. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én 7éves macskám is nagyon jól érzi magát szerintem a társasházba.

Nagy erkély van jó időbe sokat szeret ott ülni,nézelődni.

Sokat törödünk vele.Amikor megszületett a "gazdája" vizbe akarta fojtani a kiscicákat(vidéken ez gyakran szokás a házicicáknál=( ),és az unokája könyörgésésre egy hetet adott neki,hogy találjon gazdát a cicáknak különben...szegény unoka itt rohangált kétségbeesetten h megpróbálja őket elajándékozni.

Mi meg befogadtuk,nagyon szeretjük,finom kajákat kap,játszunk vele és boldog cica.Nem érzem úgy,hogy jobb lett volna neki meghalnia.

Szerintem ha fenntartásaid vannak,Te is keress egy szerencsétlen sorsú állatot,pl. menhelyről,hidd el ezerszer csodásabb lesz neki szerető családnál panelba lakni,mint egy kis ketrecben,vagy elaltatva.

2012. márc. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi is panelban lakunk, vagy kutyánk is és macskánk is. Jól érzik magukat. Ha meglátogatjuk anyumékat - ők kertes házban vannak - akkor sincs kint egész nap a kutya. Ott van ahol mi, bent a lakásban. Egy kertes házban élő kutya is lehet magányos, bánatos, ha a gazdáit csak ajtón keresztül látja. Hiába a nagy kert, ha sose megy sétálni, nincs kivel ismerkednie, szimatolnia. A panelok kutyák legalább naponta ismerkednek új szagokkal, kutyákkal.
2012. márc. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi direkt olyan helyrőlv ettünk kutyát, ahol a tenyésztő biztosított róla, hogy a kutyái vetekszenek egy macska lustaságával. NEm idegbajos, nem ugat,nem rág szét semmit. NAphosszat elheverészik vagy a játékait csódálja, napi 2x 3x levisszük sétálni,akkor is csak akkor rohan ha mi utasítjuk rá...szóval ideális Husky...
2012. ápr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Macskát minden további nélkül lehet tartani ,nagyon jól elvannak a lakásban,boldogok ott és szobatisztaságra tanítani sem kell őket.

Kutya azért más,nem mindegy milyen fajta,kistestű szobakutyákat nem véletlenül hívják így ,ők a kertben lennének elveszve ,télen megfagynának stb.Nagytestűek közül meg kerülni kell a pásztor ,vadász és juhászkutyákat, nekik kell a mozgás az élettér.Extrémnagy kutyákkal sem lehet valami öröm az élet a pici panelban. No meg a napi többszöri sétákat is be kell vállalni évekig minden áldott nap ,ami bizony nagyon fárasztó tud lenni és sok év után meg tudja unni az ember,hogy meló előtt és után amikor dögfáradtan hazaesik még a kutyát is körbehúzza a telepen.Én ezt kihagynám,szóval nem tartanék kutyát panelban. De tudom ,hogy sokan megteszik,én csak mint otthonülő nyugdíjas tudnám ezt elképzelni .

2012. ápr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!