Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szellemsáskáról vélemények,...

Szellemsáskáról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik nekem ez a sáskafaj, de úgy igazán sehol nem találok róluk bővebb infót. Nem tudtok valami jó oldalt, ahol írnak a tartásukról? Egyáltalán honnan szerezhetném be? Mert ahogy látom nem valami gyakori Mo-n. :)

2012. ápr. 2. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:

vélemény:


őőőő... fúj.

2012. ápr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
Terraplázán meg hasonló börzéken érdemes nézelődni, de az idein pl. pont nem láttam botsáskákat. Az Extasoma tiaratum fajt könnyebb lenne beszerezned, olyat én is tartottam régen, nem valami bonyolult.
2012. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oké köszi :) Igen, az is tetszik, amit te tartottál. De ez a naagy zöld tüskés sáska valahogy teljesen lázba hozott :D az Állatkertben tetszettek meg még régen. De sok tapasztalatom nincs trópusi rovarok tartásában, eddig csak tücsköket tartottam, ami azért kevésbé bonyolult.
2012. ápr. 2. 21:51
 4/7 Platypus ***** válasza:
Az egyetlen bonyolult része, hogy honnan szerzel télen kaját. Pl. a mélyhűtő telepakolása szederággal működik, de amilyen enyhe telek vannak, februárig lehet találni a természetben elfogadható állagút. Nyáron meg kell egy vadrózsabokor a környéken és arról kell hetente ágat nyesni. A tücsökhöz képest szagtalanok és halál csöndesek.
2012. ápr. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én imádtam a ciripelést, szóval az nem volt gond :) Én is ezt nézegettem, hogy télen honnan szerzek nekik kaját :D

Februárban még vannak levelekkel teli ágak? :O Egyébként csak ezt eszik, nem lehet nekik mindenféle más zöldséget vagy növényt adni?

2012. ápr. 3. 21:36
 6/7 Platypus ***** válasza:
Csak a szeder húzza ki februárig, pontosabban a fagyok végéig. A levelek ráfagynak az ágakra. De ahogy kienged az idő, gyorsan kiszáradnak és használhatatlanná válnak. Szeder meg erdőszéleken nő, így nem egyszerű télen rendszeresen kijárni érte. Vadrózsával is lehet őket etetni, nyáron ez az egyszerűbb. Egyes jószágok más rózsaféléket is elfogadnak, lehet kísérletezni. A virágboltos rózsa halálos méreg, az tele van rovarirtóval.
2012. ápr. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké köszi :) Ezt még 10szer is meggondolom akkor. :D
2012. ápr. 7. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!