Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem írnak az ország-váro...

Miért nem írnak az ország-város című játékban az állatnál háziállatfajtákat?

Figyelt kérdés
Én, amikor ország-városozok, akkor az állatnál szoktam írni háziállatfajtákat. (Ilyen háziállatfajták pl. puli, szfinx, magyar szürke szarvasmarha, németjuhász, erdélyi kopasznyakú tyúk, mangalica, csivava, strasszer galamb.) Ha úgy vesszük ezek is állatnevek. A játszótársaim mindig egyszerű állatneveket írnak - pl. antilop, degu, sas, ennek mi lehet az oka, hogy nem írnak háziállatfajtákat?

2012. ápr. 3. 09:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hehe, nálunk is régen ez volt a helyzet, így terjedhetett el, ennyi.:)
2012. ápr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is csak fajokat szokás írni. De ez megállapodás kérdése is, előre beszéljétek meg. Szerintem nem fair fajtákat megengedni, mert egyrészt lehet te sokkal járatosabb vagy a témában (mi van ha a többiek egyöntetűen azt mondják, olyan nincs is, csak te találtad ki?) ami előnyhöz juttat, másrészt így sokkal többféle van, tuti tudsz olyat írni ami másnak egész biztosan eszébe sem jut. Érted, ki ír még rajtad kívül strasszer galambot be? Szerintem ne használd ki az előnyöd, ez csak egy játék. Ha meg értenek hozzá, ők is úgy állnak hozzá, hogy ez csak egy játék. Főleg, ha kisebb gyereket is bevesztek, akinek még kisebb a műveltsége.

Ez pont olyan, hogy írhatnátok a világ minden tájáról neveket is, mégis csak magyar neveket fogadunk el. Legalábbis nálunk, lehet máshol teljesen máshol játszák.

2012. ápr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A magyar nevek írása számomra természetes. Nem írom soha a John-t, mivel tudom, hogy a londoni Jánost (angol nyelv) hívják így. Én nekem inkább ebben a játékban az állatok a lényegesebbek, mint a nevek. Mindenki ismeri a havanese-t és a sziámi macskát, így szerintem nem fölösleges háziállatfajtákat írni az állatnál. Majd megfogok ebben állapodni játszótársaimmal.
2012. ápr. 3. 16:08
 4/17 anonim ***** válasza:

Érdekes, ezt eddig így soha nem figyeltem meg, de most hogy így mondod valóban nem szoktunk fajtákat írni, bár ez csak a kutya-macska terén van így.

Vad állatok esetében ha a betű megkívánja akkor írunk fajtát is.Pl. ázsiai elefánt, fehér oroszlán, egyiptomi tüskéshátú egér


Írunk házi állatot, de csak úgy hogy kutya, macska, tyúk, disznó

2012. ápr. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
Ilyen erővel "borzos"-t is írhatok, ha ez a kutyám neve.
2012. máj. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De nem erre vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy háziállatfajtákat miért nem írnak az emberek ebbe a játékba? Van olyan ember ezen a honlapon, aki írj háziállatfajtákat az ország-városban az állatnál? Én ennyire vagyok kíváncsi.
2012. máj. 7. 13:26
 7/17 anonim válasza:
De értsd meg, hogy állatokat kell írni és nem állatfajtákat.
2012. máj. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mi nem írunk. Mert az nem tartozik bele az alapműveltségbe, hogy a fajtákat is mindenki ismerje.
2012. máj. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De a "k" betű esetében kínai kopasz kutyát, a "b" esetében boxert, a "sz" esetében sziámit, a "c"-"cs" esetében csau-csaut írok. Én úgy gondolom, hogy a háziállatfajták is beletartoznak az alapműveltségbe.
2012. máj. 7. 13:36
 10/17 anonim ***** válasza:

Azért nem érted, amit mondjunk, és hogy miért mondjuk, mert nyerni akarsz minden áron. Nyilván azt akarod, hogy lehessen háziállatokat is írni, mert te jól ismered az állatokat. De a kis barátaid akivel játszol nem, ezért tudsz olyat írni, amit ők biztosan nem fognak.

De ne felejtsd el, nem a győzelem a lényeg, hanem hogy jól szórakoztok együtt. Ők sem fogják élvezni a játékot, ha nem tudnak nyerni sosem, és nem fognak utána veled ilyet játszani.

Az összes többi kategória sokkal szűkebb az állatnál, főleg ha fajtákat is beleveszed. Ez a lényeg, hogy gondolkodj, vajon mit nem írnak a többiek. De ha fajtákat is írsz, kb nem kell gondolkodni, mert annyi van, hogy biztos más úgyse arra gondol.

2012. máj. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!