Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik rovarírtó az, amivel 5...

Melyik rovarírtó az, amivel 5 méterről lehet kiírtani a darazsakat?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt volt szó róla egy rádióműsorban, de nem emlékszem a márkájára. Nagy szükség lenne rá, mert a dögök befészkelték magukat a farakás közé és ha közel megy valaki akkor támadnak.
2009. jún. 17. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezt nem tudom. De ami nálunk bevált, nagyon klassz eredménnyel az egy s.k. barkácsolt ketyere. Egy 2l-es műanyag palackot derékban ketté vágsz, a felső részét a palack szájával lefelé beleilleszted az alsóba. Megy bele cukros lötty bármi, vagy sör, azt imádják. Az így keletkező lukon a darazsak be tudnak mennia vonzó édes szmötyibe, de mert kijönni képtelenek, megfulladnak.

Több, 5-6 ilyen palack meghozza a kívánt hatást, ha 5 méterre teszed a fészektől akkor is.

Remélem, átmeneti segítségnek beválik nálatok is.

2009. jún. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én szakember segítségét kérném, amíg nem lesz baj. Pláne ha gyerekek is vannak. Ha van méhész ismerős, ő védőruhában közel mehet és lepermetezheti őket. Sajnos nem ismerem az általad említett szert.
2009. jún. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, sztem a palackos módszert kipróbálom. Cukrozott pálinkát teszek bele, azt mondják az a legjobb a cukrot megérzik belemennek majd a pálinkától bekómálnak és belefulladnak.


A fészket leverném ha látnám hol van, de ki kéne bontani az egész farakást. Ha látható helyen volna beöltöznék Michelin babának és lelökném.

2009. jún. 18. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!