Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez fóbia? (Kérdésed túl...

Ez fóbia? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
lehet hulyén hangzik és ki figsz nevetni,de nagyon félek a barogaraktól és a rovaroktól,kivéve a nemtulnagy legyeket,musákat és a szunyogokat ezeket inkább utálom,mert idegesítoek.szoval pici korom óta félek ezektol az állatoktól,mindenki kinevet miatta,pedig én nem tehetek rola szeretnék nem félni,de valójában azt sem tudom miért félek toluk.ez lehet fóbia? pókfóbiám van,de nem tudom,hogy ez neezheto ez annak,sokáig még magamnak sem ismertel el,hogy félek.16/L
2012. ápr. 7. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Az.
2012. ápr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A fóbia a rettegés magas foka. Nem szeretem ,mikor valaki irtózik a pókoktó, és azt mondja, h arachnofóbiás, meg fél a 10-en, és azt mondja, h tériszonyos.

Te tudod, hogy mennyire félsz tőlük, viszont ha tényleg úgy érzed, hogy fóbiás vagy, fordulj orvoshoz vele, mert megkeserítheti az életed. Mert a bogarakat nem lehet kikerülni, rengetegszer találkozik velük az ember az élete során. Tönkreteszi a nyaralásaidat, kirándulásaidat, stb.

Ha ennyire nem súlyos akkor próbáld szoktatni magad, és lehet, hogy jobb lesz.

Remélem "kigyógyulsz"! :)

2012. ápr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóképpen vagyok vele. Bár nem mondanám fóbiának, mert a fóbiás ember olyan, hogy például akkor a természetbe sem mer kimozdulni, mert vannak bogarak stb.

Én igazából azt utálom bennük, ahogy rajtam másznak. A hideg kiráz tőle, nagyon idegesítő. Utálom a bogarakat, rovarokat.

2012. ápr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát én olyan helyekre nem megyek,ahol sok a bogár pl,erdobe,vagy ahol nagyon sok fu van,de így a városba kimegyek,persze ott is rám másznak,de csak nagyon ritkán,vagy nem veszem észre.és már évek óta próbálom szoktatni magam ezekhez,de nem megy még a látványuktól is félek,még egy katicabogoraktól is félek,de anyjáék idegeskednek néha,ha szólok nekik,hogy a szobámban van valami és oljék meg,ezéért szeretnék legalább annyira nem félni,hogy megoljem oket,de még azt sem tudom,mert félek,hogy elrepulnek,és akkor nem fogom megtalálni.tudom,hogy nem bántanak,de nagyon félek.a pókokkal,pedig ennél rosszabb,ha tv-ben avgy látok egy pókot félek,mindig nézem,hogy nincs-e rajtam vagy a szobában,kicsit reszketek is.van,hogy keresek képeket pókokról,hogy hátha ez segít,de ha sokat nézek akkor nagyon tudok félni,volt,hogy már hányingerem is olt annyira undoritóak.nagyon szeretném ezeket a félelmeimet legyozni,de még az egészen kicsik is megrémisztenek.
2012. ápr. 9. 11:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg más rovarokkal ha a póktól ennyire írtózol. Pl keress rá :tücsökre, lepkékre...

Olvass róluk, nézzél képeket.

2012. ápr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a lepkéktol is nagyon félek,de a tucskot megprobálom
2012. ápr. 9. 12:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Én felnőtt férfi vagyok és sem fogok meg pókot, nincs ebben semmi különleges.

Mi a kérdés?

2012. ápr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nem fóbia. Egyszerűen csak félsz a bogaraktól,ahogy a fél világ.
2012. ápr. 24. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én a békáktól félek, nem a kicsiktől, azokat megfogni is megmerem, hanem a bazinagy kecskebékáktól, pl 2 éve a balatonban egyszer vihar volt és kijöttek a partra gondolom azért nehogy a hullámok a kövekhez verjék őket, de akkora békákat én még komolyan nem láttam... kb mint a két öklöm összerakva, és az a nagy gusztustalan lábuk.. hát ha rám ugrana biztos hogy úgy ordítanék mint a fába szorult féreg
2012. ápr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálam nem ennyire komoly a helyzet mint nálad de én is félek/undorodok a rovaroktól. Ha bejön egy a szobába én nem tudom lecsapni mert undorodok tőlük szóval valaki másnak kell.Most valamelyik nap is este halottam hogy valami nagyobb rovar van a szobában mert a szárnyával csapkodott vagy nem tudom mit csinált de a hangjából halottam hogy bogár de abbahagyta így nem foglalkoztam vele. reggel viszont elő jött és egy szitakötő volt:D Pedig nem félek az állatoktól rágcsálókat meg kutyát macskát szeretem meg nem is vagyok egy megijedős gyerek de hát ezektől félek :D 20/F
2013. jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!