Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne segíteni egy...

Hogy lehetne segíteni egy törött lábú barin?

Figyelt kérdés

Pár hetesen valahogy eltört a lába, és szegényke 3 lábon ugrál :(

Amikor kicsit nagyobb lesz le akarják vágni.

De annyira megszerettem a kis édest, hogy lehetne rajta segíteni?

Tapogattam a lábát, meleg neki, szóval nem hiszem, hogy lebénult, meg van van benne pulzus.

Külső seb, meg semmi nincs, ott lehet a probléma, ahol behajlítja, gondolom a póni ráléphetett:(

Egyébként hátsó lábról van szó, behajlítva tartja, meg se mozdítja:(



2012. ápr. 15. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

állatorvos senkinek nem jutott eszébe? még aznap amikor eltörött?

Az ilyenért simán rátok lehetne verni az állatvédelmi bírságot.

2012. ápr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Előítélet.

1 hete ismerem a barit, nem a miénk.

A tulaj meg drágának tartja az orvost.

2012. ápr. 15. 10:11
 3/14 A kérdező kommentje:

Leginkább az érdekelne, hogy lehetne- e rajta még segíteni.. van már pár hónapos.

Ha van remény akkor a suli mellett nehezen megkeresett pénzemből, állnám az orvost (műtétet). (17 vagyok)

2012. ápr. 15. 10:14
 4/14 anonim ***** válasza:

nem előítélet én simán megmondanám a tulajnak,hogy feljelentem.

először ismeg kéne nézni mi a gond,

Ha törött akkor azt már újra el kelltörni és úgy gipeszelni. Ha szilánkos akkor műteni. Ha izület roncsolódott, akkor szintén műtét. Ha szalag szakadt....

de minden sokkal drágább lesz most, mint lett volna azonnal amikor az eset történt.

2012. ápr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Azt elhiszem :(

kb mennyi lehet?

Az újra eltörésre gondoltam én is (szegényem).

Amúgy megoldja a helyzetet, 3 lábon is úgy futkározik, mint a többi.

2012. ápr. 15. 10:25
 6/14 anonim ***** válasza:
először nézesd meg. Az a baj, ha megnő akkor nem lesz elég a 3 láb
2012. ápr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát igen, ha ekkora maradna, akkor simán hazahoznám.

Hát van most 30.000 Ft-om a kutyusom ivartalanítására raktam félre, de szegény barit rossz nézni =/

2012. ápr. 15. 10:30
 8/14 A kérdező kommentje:
De olvadtam ilyenekről,az egyik barinak le kellet amputálni a lábát :(
2012. ápr. 15. 10:32
 9/14 anonim ***** válasza:

Vágsz kis vékony csíkokat fából(kb 1-1,5 cm széles és 3-6mm vastag) 4 db-ot és a lába 4 oldalára rakod,(a törés középen legyen) majd sebtapasszal rögzíted. Elég erősen, hogy ne mozogjon, de ne túl erősen hogy ne szorítsd el a vérkeringést. De ha nincs kéznél sebtapasz, (tekerős) akkor kendermadzaggal, vagy cipőfűzővel, stb(a lényeg hogy ne csússzon el, a bálamadzag nem jó mert csúszik) rögzíted a négy fát. A lényeg hogy természetes állapotba legyen, ne forduljon el mert rosszul forr össze. Ha el van mozdulva rakd helyre.

De ha van egy pásztorember a faluban/városban, ő biztos megcsinálja.

De én a te helyedbe ha ennyire megszerettem volna már megvenném. Ha nem lehet meggyógyíani a lábát, akkor is elél 3 lábbal. Én láttam már 3 lábú barit, ami felnőtt.

2012. ápr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jaj, még annyi hogy ha már összeforrt akkor jobb ha keresel egy olyat, akik birkákkal foglalkozik, foglalkozott. De ezt jobb lett volna amikor eltört akkor besínelni és akkor jól forrt volna össze. Az állatorvosok nem értenek ehhez. Nagyon kevesen tudnák megcsinálni, és nagyon sokért. És ha már összeforrt jobb nem háborgatni. Hallottam már két lábú kecskéről is, de olyat még nem láttam. Én nem kínlasztanám már ha úgy is levágják, akkor mindegy szegénynek. De ha te megtartanád, vagy maghagynák akkor meg kéne röntgeneztetni és eldönteni mi legyen. Ha rosszul tört, nem lehet csak műtéttel mondj le róla, mert nem tudja az állatorvos megcsinálni. A mai orvosok kutyához meg macskához szoktak.
2012. ápr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!