Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen tejet adjak egy 1...

Milyen tejet adjak egy 1 napos kis malacnak? Az anyjához még nem tehetem vissza.

Figyelt kérdés
Születésekor egyet megtaposott és az nagyon legyengült és elvettük tőle. Utána még lett 2 db, ami gyenge volt. Ha ott hagyjuk vele, akkor reggelre elpusztult volna. Nagyon hamar kihűlnek és csupaszak. Ja és a 2 gyenge közül az egyik még nem állt lábra. Egyenesen áll a hátsó lába és úgy ül. És a másik is olyan néha, de azt, ha felállítom, akkor botladozva, de tud menni. Amit nyakon taposott, az már nagyon jól van, de az meg nagyon visítós. Szerintem fel fogja ingerelni a kocát. Mit tegyek? Ja amúgy 7 élőt és 6 döglöttet fialt. Valami gáz volt nála szerintem... 26/L
2012. ápr. 16. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd! Lehet, hogy gonoszság amit mondok, de ne pazarold az energiád a gyenge kismalacokra, valószínűleg életképtelenek... A természet tudja a dolgát. Ha a koca nem törődött velük annak jó oka volt. Az állatok az ilyet sokkal jobban megérzik, mint az emberek.
2012. ápr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én orizát adtam nekik,vagy valamilyen olcsóbb tejes tápszert javaslok.Amit később grízzel dúsítod
2012. ápr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó esetben föccstejet kellene hogy kapjanak. Ha még nem fialt (előhasi), előfordul az ilyen viselkedés. Egy helyi szakember (pl. állatorvos) biztos többet tudna segíteni, milyen tápszert, és hol kapsz a környéken...
2012. ápr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi újság a malackákkal??
2012. ápr. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az összes közül, amiket bevittem, 3-at tudtam visszavinni, de abból 2 nem szopott, így elpusztult, 1 maradt meg azokból. A többi nem tudott lábra állni és elkezdtek fosni is, nem láttam semmi javulást, úgyhogy nem kínoztuk őket tovább. Most az egyiknél van 4 db malacka a másiknál pedig 6 db. Ez is baj volt, hogy 1 óra eltéréssel kezdték a vajúdást és apóssal 2-en voltunk és ugráltunk,mint a bolhák. Az egyik 14 élőt ellett, de volt, ami már akkor nem tudott felállni (2db) és volt egy nagyon pici, az hamar meg is halt. A másikban pedig volt a 7 élő és a 6 döglött. 27 malacból 10. Nagyon gáz. 4-re ráfeküdtek, pedig azok egészségesek voltak. Ez volt az első ellésük. Talán jobb lesz a következő.
2012. ápr. 20. 12:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Tanultatok a hibákból,csak jobb lesz
2012. ápr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!