Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az óriás amőba látható szabad...

Az óriás amőba látható szabad szemmel?

Figyelt kérdés
A biosz könyvem azt írja, hogy akár több milis is lehet, szóval elméletileg látható. Vagy nem ?

2012. ápr. 18. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Hát elég nagy hülyeség. olyan 600-800 mikrométeresek, fél milliméter.
2012. ápr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia!


Nem a papucsállatkára gondolsz? Arra írja a könyv, hogy látható szabad szemmel, bár én még nem láttam...

2012. ápr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat én a papucsossra arra azt hittem hogy nagyon kicsi :D

nemtom , a könyv ezt irja :)

2012. ápr. 18. 18:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Hülyeség! Nem tudsz olvasni, vagy gondolkodni, vagy a könyvben nem jól van. Mikroszkóp alatt figyelhetőek meg.
2012. ápr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
100%
Látható. Nem igazán látod, mi is az, de a mozgása kivehető. A nagyobb csillósok is láthatóak szabad szemmel.
2012. ápr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nah egyik ezt mondja másik azt xD
2012. ápr. 21. 19:11
 7/8 Platypus ***** válasza:
Nekem van mikroszkópom és a mintákat is elég sokat bámulom előtte szabad szemmel. Egy nagyobb amőba van akkora, mint egy kisebb kandicsrák. Nehezebb meglátni, mert átlátszó és lapos, de attól még látható belőle valami. Van egy csillós, aminek elfelejtettem a nevét, olyan mint egy formátlan papucsállatka. Ez egy viszonylag gyakori faj pocsolyákban és van olyan nagy, hogy látszódjon a mozgása szabad szemmel is. Van akkora, mint a pont a mondat végén. Ha ezek az egysejtűek szép színesek lennének, akkor szerintem nem okozna nehézséget meglátni őket. De mivel átlátszóak, ezért a viszonylag nagy fajokhoz is erősen mereszteni kell a szemet.
2012. ápr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Észre vehető . Csak kissé nehéz mert szinte áttetsző . Amugy a szánkba találhato pár .
2012. júl. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!