Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért? Miért történik ez?

Miért? Miért történik ez?

Figyelt kérdés
Most láttam egy videót, ami nagyon felkavart. Nem linkelem be, mert törölnék a kérdést. Ahogy vége lett a videónak, már zokogtam, és még most is sírok. Gondoltam gyorsan csinálok valami mást, hogy elfelejtsem. És akkor jutott eszembe... Attól hogy én elfelejtem, még ugyanúgy megtörténik. Homokba dughatom a fejem, de az állatkínzás akkor is folytatódik. Attól, hogy sokan vegetáriánusok lesznek, még ugyanúgy van kereslet az állati húsra, és miért is ne lenne hisz az emberiség megjelenése óta eszik húst. De az a bánásmód, amit az ilyen feldolgozótelepeken megengednek, egyszerűen borzalmas. Ahogy néztem a videót, azt éreztem, hogy bárcsak ne lennék ember. Bárcsak ne tudnám felfogni ami körülöttem történik. És akárhogyan töröm a fejem, nem találok megoldást. Lehet hogy nincs is... De akkor hogy lehet ilyen szörnyű tudattal együtt élni? Oké, elmegyek egy menhelyre segíteni. Az ott élő kutyáknak jobb lesz, de mi azokkal az állatokkal, akik szerte a világon nap mint nap szenvednek el lelki és testi sérüléseket, csak mert az ember aki felelősséget vállalt érte nem gondolta át a feladatot? Vagy mert egyszerűen mondjuk csirkének született, és borzasztó csonkításokon megy keresztül még élve, feldolgozás előtt... Tudom, hogyha így folytatom, akkor előbb.utóbb becsavarodom, de annyira felzaklatott ez a dolog, hogy most képtelen vagyok megnyugodni. Ahhoz hogy ne legyen ilyen brutális a világ, az emberek gondolkodásmódját kéne megváltoztatni. Ez pedig lehetetlen. Gonosz, aberrált emberek mindig lesznek, és ezen nem lehet változtatni... De hát akkor mégis mit kéne tennünk?
2012. ápr. 19. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Antifaces - állatkínzás? Vagy mi?

Ilyen önző emberek mindig lesznek, akik azt hiszik többet érnek az állatoknál, de ez legtöbbször náluk nem igaz.

2012. ápr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a videó amit én néztem, állatkínzó képsorokból, megható zenei aláfestéssel tálalt kis szemelvény...
2012. ápr. 19. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!