Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem hajlandóak az...

Miért nem hajlandóak az állatok kezelésére pénzt fordítani, miért kezelik öket fogyóeszközként?

Figyelt kérdés
Szándékosan írtam a "hajlandó" szót, mert nem azokra vonatkozik a kérdésem, akik a létminimumon tengödnek és kenyéren, krumplin meg szalonnán élnek, hanem akinek lenne miböl, csak nem akar. Olyan sokan nem akarnak pénzt áldozni egy életért és hazudják, hogy nincs rá pénz, holott minden családtagnak van mobilja, minimum 1fö dohányzik, esetleg iszik(nem alkoholistára gondolok), autójuk van, mp3 lejátszó, márkás cuccok....
2012. ápr. 20. 14:21
 1/5 anonim válasza:
szerintem nagyon minimàlis ez a réteg...
2012. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy ősi tévedés miatt. Az emberek úgy érzik, hogy a többi állat valami alantasabb lény, mint ők, és szabadon megtehetnek velük bármit. Többek között a Biblia is úgy kezdődik, hogy ezt sugalmazza.
2012. ápr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdésed... Nekem kisgyermekeim vannak, sokféle állatka előfordult már nálunk (hörcsög, tengerimalac, pinty, papagáj, halak, macska, kutya, nyúl, teknős, stb...) Mindnek minden tőlünk telhetőt megadtunk, de sajnos egyik sem él örökké. Ha látjuk, hogy valami gond van, persze hívjuk az állatorvost, de nálunk sajnos tényleg fogyóeszköz a kisállat, pl. a höri nem él túl sokáig, de sír utána a gyerek, veszünk másikat ha elpusztul. Meg a halak is. Felszereltük az akváriumot mindennel, amire azt mondták, hogy kell, aztán a levegőztető elkezdte tizedelni őket.... A kiscica kiszaladt az úttestre, elütötték (családi házban lakunk, a cica az udvaron élt) A hullámos papagáj sajnos huzatot kapott, pedig már annyira dugdostam szegényt szellőztetéskor, lelkiismeret furdalásom is van miatta. A teknősnek kerti tavat építettünk, körbekerítve, egy nap mégis megszökött, a mai napig nem jöttünk rá, hogyan. És így tovább... Van olyan, amiben én is tehetetlen vagyok. De minden kis jószág, aki nálunk elpusztult, meg volt gyászolva, a kicsik a mai napig emlegetik egyik-másik, akár néhány évvel ezelőtt elpusztult állatkát.
2012. ápr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor ti nem tartoztok ebbe a kategóriába.

De sajnos nem ritka.

Itt is minden nap van olyan kérdés, hogy mit csináljon a kérdező, mert -és akkor itt részletezi, hány felé nyúlik a bele szerencsétlen állatnak...- orvoshoz nem tudják vinni. Irják a válaszolók, hogy állatorvos kell mindenképp, de a kérdező meg mondja, hogy az kizárt, nem hajlandó arra költeni apja/anyja a pénzt.

Meg amikor írják, hogy jajj mit csináljanak, mert az anyuka ki fogja dobni a kismacskákat, meg vizbe fojtja. DE ivartalanításra nem akar költeni.

2012. ápr. 20. 20:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Így már értem. Mostanában mi sem állunk túl jól anyagilag, de valahogy kinyögjük, amire szükség van. Sőt. Néhány hete volt fenn egy kérdés, a kérdező apukáját megharapta a kutyájuk, két nap haladékot kapott, hogy menhelyre vigye a kutyát, és menhelyek iránt érdeklődött. Írtam neki, hogy ugyanilyen fajta kutyám van, írjon privit, én befogadom ideiglenesbe, szólok a fajtamentőknek, biztos segítenek, hogy idejusson a kutyus, és még neki állt feljebb.... pedig nekünk már elég megterhelő lett volna még egy nagytestű kutya tartása, mégis bevállaltam volna. Na ezt sem értem. Orvosra, gyógyszerre mindig kiszorítjuk, pedig házhoz hívjuk az orvost, tehát plusz kiszállási díj is van. A kaját pedig van, hogy megtudom szerezni ingyen is, például magvakat, zöldséget a höriknek (a családban sokaknak jár termény a földjük után, zöldséget, gyümölcsöt pedig kérek a boltban fonnyadtat, amit általában ingyen ideadnak, mivel heti 1-2 darabról van szó)A tápos jó ismerős, ha kap kutyaeledel termékmintát, mindig kapunk többet, mert tudja, hogy mentett kutyáink vannak, kapunk árengedményt, vagy vaterázok, pár ezresből meg tudom oldani jó minőségű tápokkal. A hentes is ismer, szinte ingyen van a csont, amin azért husit is hagy bőven... Az embernek nem szabad félnie kérni, persze nem pofátlanul. Volt, hogy hónap végén lett beteg a kutya, egy fillérem nem volt, de mivel jó ismerősünk az állatorvos, kijött ingyen, ellátta, pár nap múlva pedig vittem neki a pénzt. De vannak alapítványok, akik ilyen esetben kisegítik az embereket. Csak gondolkodni kéne... FELELŐSEN
2012. ápr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!