Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Békamentesítési ötletek?

Békamentesítési ötletek?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy tisztában vagyok azzal védett állatok. Nem megölni akarom, hanem elriasztani. Azt is tudom mennyire hasznos rovarpusztítók.

DE!

Nagyon elszaporodtak a békák a környékünkön. Sok a belvizes terület, így el sem kell menniük távolabbra ívási helyet keresni, a kertek végén szaporodnak. Természetes ellenségük nincs. A kora esti órákban már előjönnek: egy négyzetméternyi területen 6-10 példány. 1-2 béka nem zavarna, kikerülöm őket. A járdán alig lehet elmenni, mert nagy valószínűséggel békára lép az ember. A bejárati ajtót félve nyitjuk ki, nehogy beugorjanak. Ha dobbantok, tapsolok nem megy arrébb. Ha arrébb seprem felfújja magát, hangos, éles brekegő hangot ad, amitől a víz ver ki. Nem kapcsolunk kültéri lámpákat, hogy ne vonzzák őket oda a rovarok. Egészen a délelőtti, erősebb napsütéses órákig portyáznak.

A sózás nem megoldás, mert az esővel beszivárog a talajba, vízrétegbe, tönkreteszi a növényeket. Kutya, macska rájuk sem hederít.

Eddig semmi bajom nem volt velük, de ez a "nagy család" már igen zavaró.


2012. ápr. 21. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hívj ki pár állatvédő aktivistát(ha most itt elkezdenéd mondani,mondogatni hogy brutálisan, legyilkolod lemészárolod az összeset,tuti jönne 50 ember, aki lepontozna, meg felhorkanna hozzászólásban is), vannak ilyenek,csak utána kell nézned... és ők a nagy részüket elviszik... :)Ha ezek mind lerakják az ikráikat, rengeteg béka lesz... szerintem zárd rövidre a kérdést... tuti kell legyenek a környékeden ilyen aktivisták, hacsak nem a Hortobágyon a nagy rónaság kellős közepén élsz...amit erősen kétlek... :D
2012. ápr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy pár helyre helyezz ki karbidot, csöpögtess rá ecetet. Annak a szagát nem bírják. Vigyázz, ha megölöd őket, állítólag 2000ft. az eszmei értékük.
2012. ápr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Icsiro ***** válasza:
Nem minden évben van sok béka, lehet, hogy jövőre egy sem lesz. Régebben nálunk is sok volt, ma örülök, ha egyet-kettőt találok. Barátnőm a lakásba törekvő békák ellen úgy védekezett, hogy egy kb 10 cm-es deszkát rakott az ajtónyílásba, azon már nem ugranak át ajtónyitáskor. Ha bejön a szárazabb idő, el fognak rejtőzni a békák, de addig tartok tőle, hogy tűrni kell. Ha vannak békák, az azt jelenti, hogy a környezeted egészséges.
2012. ápr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát nem ott :)

Igen, valószínűleg már megrohamoztak volna a válaszadók ha le akarnám mészárolni őket :) Így nem olyan érdekes a kérdés.

Még várunk hátha megunnak minket, mivel ez az átpakolás akkor lenne hatásos, ha a szomszédok is beszállnának, amit kétlek.(Múltkor figyeltem, hogy vannak vendég békák is, akik csak átjárnak szomszédolni).

Karbidra csepegtetett ecet? Köszi, ennek utánanézek.

Még várok házi praktikákat :)

2012. ápr. 21. 13:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha meg szereted a békahúst, és tudsz főni,akkor megvan ingyen egy ebéd vagy vacsora... finom az és ínyencség... :D
2012. ápr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
főni = főzni
2012. ápr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

[link]


Kerítsd körbe magad igy..:)

2012. ápr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nálunk a pinceakna van velük tele, kedden egy egész vödörnyit halásztam ki cserpákkal, két nap múlva megint tele lett :)
2012. ápr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!