Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen kisállatot ajánlanátok?

Milyen kisállatot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni a szobába valami kisállatot (semmikép se kutya vagy macska) Mit ajánlanátok?Nagyjából olyat aminek a beszerzése 10 maximum 15 ezer lenne mindenestül (kaja nélkül)de inkább allata lenne jó ami jól néz ki szoval "dísznek" is jó de ha nagyon unatkozok lehet vele azért valamit csinálni.pl.játszani. Én valami kisebb rágcsálóra vagy kisemlősre gondoltam..13/F
2009. jún. 21. 00:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

ha nem foglalkozol a rágcsálóiddal, akkor elszoknak tőled, és nem szívesen veszik, ha fogdosni akarod őket mégis néha,.


szóval döntsd el, hogy rá tudsz/akarsz-e szánni naponta kis időt, vagy kétnaponta kicsit többet egy rágcsálóra (kivétel, játék, futtatás) persze a napi 1-2 etetés mellett, vagy nem.

ha nem akkor akvárium. csak a halakkal meg nem tudsz játszani.

2009. jún. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Persze hogy foglalkoznék velük...nem úgy gondoltam h megveszem be rakom őket a ketrecbe és pár naponta megnézem élnek-e még...
2009. jún. 21. 00:27
 3/21 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy dísznek ne vegyél állatot, csak ha tudsz velük foglalkozni és nem pedig csak akkor ha nagyon unatkozól. Ha állatot tartasz felelősséggel tartozol és ez nem csak abból áll, hogy enni és inni adsz neki.


Ha szeretetből tartasz állatot az bármi lehet, már nem azt fogod nézni, hogy illik e a szobádhoz vagy sem. Javaslom, hogy kezdj el nézelődni, utánajárni sé próbálj meg beleszeretni egy kisállatba. Senki sem tudja megmondani, hogy neked mi lenne a legjobb. Az állatok nem tárgyak, amik jól állnak vagy sem. Érezni kell és megszeretni.

2009. jún. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
szerintem próbáld meg picit jobban megfogalmazni, hogy miért szeretnél állatot. akkor talán tudunk jobban segíteni.
2009. jún. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

00.29es megint.

Nézz körül a barátaid között, hogy nekik mi van, próbáld meg elképzelni, hogy azt amit ők tartanak te is tudnád e szeretni. Menj el állatkereskedésekbe és barátkozz a különböző állatokkal és olvass utána a neten, hogy melyik milyen és mennyi törődést igényel. Nekem amúgy nyuszim volt és imádtam, de ők sok törődést és türelmet igényelnek. A többi állathoz nem igazán értek, mert ennél csak nagyobbak voltk, kutyák és macskák. Illetve nagyon gyerekként még volt aranyhörcsögünk, ő nagy cuki volt. Imádtuk, de ez főként anyuék "gondja" volt még akkor. :D

2009. jún. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

Bármilyen rágcsáló. Pl: dzsungáriai thöri, roborovszki thöri, patkány (bár ő nagyon igényli a törődést), törpenyúl (de annak a költsége lehet, hogy meghaladja a 15 ezret).


De tarthatsz teknőst. Nem olyan nagy a felelősség, mint a hörcsögnél. Természetesen vele is foglalkozni kell, de közel sem annyit, mint egy hörivel (tapasztalatból mondom).


Vagy valamilyen madár. Pl: hullámospapagáj, nimfapapagáj, kanári féle, pinty féle.


15 ezren alul nem tudok mondani mást.

Mert lehet, hogy az állat benne van az árba, de a ketrec és egyéb kiegészítők drágák.


Végül még a vadászgörényt tudnám javasolni. De csak a ketrec minimum 15 ezer.

2009. jún. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

Előző vagyok!

Még le akartam írni, hogy nekem 9 évig voltak ékszerteknőseim, 4 évig volt egy 54 literes akváriumom. Most 3 dzsungim, 2 bettám és guppijaim vannak. Ja, meg lisztkukac (eleségként a höriknek).

2009. jún. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Szerintem neked papagáj való. Ők szabad állatkák, szóval elfoglalják magukat egy tükörrel is akár (a saját tükörképüknek is képesek énekelni), sőt, kicsit önfejűek is (az én egyik nimfám megkopasztott 3 szál bambuszomat), ha te elfoglalt vagy, de amint ráérsz velük foglalkozni, ők a legnagyobb gyerekek (imádnak játszani), és hűségesek és nagyon ragaszkodóak, ha kézhez szoknak (egyik madárkám, aki mindig szabadon van, egyszer a takarómon ült és nézett, mikor reggel felkeltem, és rendszeresen a vállamra jön, lehajtja a fejét, hogy simogassam meg a tarkóját).


Árban se drágák, még az ételük se, de a hullámosoknak és a nimfáknak (és az ő méretükben a többi papagájnak is) a kalitka mérete olcsóbb kategóriások közül beszerezhető, a hullámos és a nimfa papagájok közül szintén olcsóbb kategória, ráadásul szinte minden kisállat-kereskedésben találsz, és tenyésztők is vannak szép számmal. Takarítani őket nagyon egyszerű.

2009. jún. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
És a papagájhoz még annyit fűznék hozzá, hogy egy egészséges papagáj a lakás dísze is egyben a tollazata változatos színe-mintája miatt. :-)
2009. jún. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Én szeretem az állatokat és nem azért kell hogy ott legyen a sarokban...azért akarok állat mert szeretem az állatokat és szeretek velük foglalkozni...Abban igazatok van nagyon hülyén van megofgalmazva a kérdés utolag olvasom csak most el...Igazából arra lennék kíváncsi h milyen hobbi állatok vannak...és meg lehet nyugodni vannak kutyáim is és voltak papagájok és évegik szoval nem ez lesz az első...egyépként a dísz szót úgy értetem hogy nehogy valaki vami undorító állatot mondjon pl. csótányt...máskor már azt is olvastam ...
2009. jún. 21. 01:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!