Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A szúnyogok képesek terjeszten...

A szúnyogok képesek terjeszteni a vírusokat?

Figyelt kérdés
Pl. a HIV virusra gondolok, de akármilyen mást is.
2009. jún. 22. 23:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
igen pl malária is de bármit ha olyan embert, állatot szívtak meg amelyik beteg
2009. jún. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

inkább csak baktériumokat terjeszetenek, és méginkább parazita egysejtűeket-> mint a malária kórokozója is.

Vírusokat nem, nem jut elég vírus a szervezetbe ahoz, hogy a fertőzés kialakuljon, ha jut egyáltalán...

2009. jún. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok:

utánanéztem, van olyan vírus, amit terjeszetenek, de nem a nálunk lévő gyötrőszúnyogok, hanem pl a dengue-szúnyog, a dengue-lázat terjeszti...

A HIV vírust tudtommal nem terjeszti egyik szúnyogfaj sem

És a malária okozója még mindig nem vírus, hanem parazita egysejtű.

2009. jún. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
második vagyok megint, itt egy link neked: [link]
2009. jún. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Két fontos dolog a szúnyog és a HIV kapcsolatáról:


- Rendes körülmények közt egy szúnyog csak egyszer csíp meg valakit. Utána lepetézik, és kész, vége a dalnak. Ebből az következik, hogy emberről emberre nem terjesztenek kórokat, a malária szúnyog sem az egyik emberről viszi a másikra, hanem a kórokozó eleve benne van a szúnyogban. Nagyon ritka az, hogy egy szúnyog csak félig tankolta meg magát, ezért átmegy egy másik emberre.


- Szerencsére a HIV eléggé rosszul bírja a testen kívüli körülményeket, szóval viszonylag hamar elpusztul.

2009. jún. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

én is azt olvastam tájékoztató füzetben, hogy a szúnyogok nem képesek terjeszteni a HIV-et.

és igen, a vírusok rettentő rosszul bírják azt, ha kiszakítják őket a gazdaszervezetből.

2009. jún. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak üzenem: Rosszul tudod azt, hogy csak egyszer csíp meg egy ember a szúnyog, mert utána meghal. Ugyanis a szúnyog 2 hétig élnek és a 2 hét alatt 10x petéznek. Tehét képtelenség, hogy a 2 hét alatt csak egyszer szívjanak vért.
2009. jún. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Előző vagyok!

Bocsi, a 00:34-esnek üzenem.

2009. jún. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Amíg még otthon laktam (már vagy 13-14 évvel ezelött) volt egy idöszak amikor nyulakat tenyésztettünk. Ez a vállalkozás hamar befuccsolt mert az állomány nagy része megfertözödött egy csúnya betegség álltal. Szegény tapsifülesek fején és testén hatalmas dudorok nöttek, némelyiknek még az orrán is és puffogva vették a levegöt. Úgy sajnáltam öket. :-(

Az állatorvos pedig azt mondta, hogy a betegséget a szúnyogok terjesztik.

2009. jún. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ex-nyúltenyésztö válaszoló vagyok. Kicsit utánna google-oztam a dolognak és megtaláltam a betegség nevét: MYXOMATOZIS.

Az állatorvosnak pedig igaza volt. "A myxomatozist a himlö vírusa okozza amit a rovarok (bolha, szúnyog) csípésükkel juttatnak be az állat szervezetébe." - ezt az ídézetet mindenki elolvashatja a következö honlapon (bocs, nem tudom hogy kell linkelni):

[link]


Ezzel szerintem a válasz a kérdésre egyértelmüen IGEN.

2009. jún. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!