Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » VALAKI segítsen! Mégis milyen...

VALAKI segítsen! Mégis milyen hangyák voltak ezek? Nagyon félek tőlük, egy hajszál választott el attól, hogy elsírjam magam. (Kicsit bővebben lent)

Figyelt kérdés
Eleve küzködök állandóan a hangyákkal, nem győzöm lefújni őket. Ma bementem a fürdőbe és a csap fölötti kis polcon kb. 20 db iszonyt gyors hangya rohangált. Gyorsan megöltem őket, de félek, mert olyan mutánshangyáknak tűntek. Ilyenekt még nem láttam!
2012. máj. 6. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Át kéne állnod valami hatékonyabb hangyairtóra.
2012. máj. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na ezzel ki vagyunk segítve... :D

Mekkora hangyák, milyen színűek meg egyáltalán?


Ilyenkor egyfajta közepes méretű (neked nagynak tűnhet), fekete színű hangyának van szezonja. Ezek nagyon gyorsak, össze-vissza szaladgálnak. Ha több van belőlük, akkor ijesztő lehet a látvány.

Ezek kinti hangyák, általában bizonyos fákon mászkálnak, de bemehetnek a lakásokba is.

Nálunk is előjönnek időnként (szerintem most sem fogom megúszni), de nem kell tőlük félni, nem bántanak.


Próbáld a piros Raid-del (mászórovarok ellen) befújni. Én mindent kipróbáltam, a népszerű termékektől kezdve a természetes dolgokig (insecticide, biokill ezek ellen egyáltalán nem használ). Egyedül a Raid vált be, de annak a hatása sem tartott a hangyák esetében hetekig, heti 2-3 alkalommal fújtam be úgy, hogy csöpögött a felületről.

Így megszűnt a probléma.

Viszont én úgy döntöttem, hogy az egészségem fontosabb, ezért inkább kivárom, míg távoznak a hangyák. Ha nálad is ez a fajta van, akkor hamarosan eltűnnek.


De nem ártana valami leírás, vagy kép...

2012. máj. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tehetsz még ki hangyacsapdákat is, csak azért nem ajánlottam, mert nekem még soha semmilyen csapda sem vált be, se ezek a nagyobb hangyák, sem pedig a kisebbek ellen. Volt, hogy beleirányítottam őket, de akkor is tettek az egészre, átmásztak a csalétken és kijöttek a másik végén ráérősen... Pedig elvileg az a lényeg, hogy bevigyék a mérget a bolyba és mind elpusztuljon... Legalábbis amiket én vettem, azok ezen az elven működtek (elméletben).
2012. máj. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk az vált be, hogy bóraxot összekevertünk vaníliacukorral, és a vonulási útvonaluk közelében kiszórtuk. Behordják a bolyba, és szépen megmérgezik a magukat. A bórax pedig amúgy nem káros a környezetre, és olcsó. Mezőgazdasági vagy háztartási boltban keresd.
2012. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!