Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem hazai állatokat...

Miért nem hazai állatokat tartunk?

Figyelt kérdés

Az emberek tartanak papagájokat, csincsillákat, szíriai hörcsögöket, tájidegen kacsákat, récéket, kanadai mókusokat, agámákat stb.


Miért nem tartunk a papagáj helyett szajkót, szarkát, dolmányos varjút? A csincsilla, szíriai hörcsög helyett magyar hörcsögöt? A külföldi kacsák helyett tőkés récét? A kanadai mókus helyett hazait? Az agáma helyett pannongyíkot?



Tudom, hogy ezek az állatok nagyrészt védettek, de ez miért zárja ki a tartásukat? Nem hiszem, hogy az agáma sokkal szelídebb lenne egy itthoni gyíknál. A szajkó, csóka van olyan szórakoztató és értelmes, mint akármelyik papagáj, utóbbi lévén varjúféle talán még értelmesebb is. Én sokkal szívesebben találkoznék hazai állatokkal, mint hobbiállatokkal. Miért nem alakult ki ennek kultúrája? Régebben az emberek tartottak itthoni állatokat, ma miért tilos? Miért jobb Dél-Amerikából hozni valami fura, tájidegen állatot?


2012. máj. 6. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbb ember büszke arra, h a macskája egyiptomi, a papagája ázsiai, és a többi álata is külföldi, am meg külföldön sem tartanak olyan állatot amit a természetben meg tudnak nézni.
2012. máj. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem ez a felfogás nem tetszik. Sokkal természetesebbnek érzek egy szajkót, mint egy papagájt, ami itthon annyira műnek hat. Szerintem kuriózum, hogy közeli kapcsolatban lehetsz egy alapvetően vad, az erdőben élő állattal.
2012. máj. 6. 21:31
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
A felsorolt madarak nagyon piszkolnak,értsd a varjak fossnak szószerint!Magyar hörcsög amit láttam tengerimalacnak is beillene méretével,meg agresszív.Agámát meg azért tartunk mert sokkal olcsóbb és könnyebb tartani mint a hazai hüllőket,gondolj csak bele egy panel lakásban hol fogsz teletetni.A tájidegen állatok olcsók és ezáltal nem hazánkat hanem más országokat károsítunk meg!
2012. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
teleltetni
2012. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez betudható annak is, hogy ennek az országnak a környezet védelmi minisztériumát gyökerek vezetik. Ugyanis vannak olyan értelmesek, hogy bele mentek a CITES egyezménybe, azonban a hazai állatokra nem akarják ezt alkalmazni. Sokan akarnak védet madarakat tartani, és levelekkel próbálják meggyőzni a minisztériumot, hogy alkalmazzák a Cites egyezményt a hazai védett madarakra is. Milyen választ küld általában vissza a minisztérium? Egy burkolt fenyegetést, amiben leírja, hogy ne reklamáljanak, inkább örüljenek, hogy külföldi papagájokat, pintyeket, stb. egyáltalán tarthatnak még.

De még külföldi tenyésztett egyedeket se lehet tartani, mert azt is el akarjak majd kobozni tőled. Még akkor is, ha olyan színárnyalatú, ami a vadonban elő se fordul. Őket ez nem érdekli, védett a faj, és nem lehet otthon tartani. Hiába próbálod nekik bemutatni a Cites papírt, hogy ez tenyésztett példány, az őket nem érdekli.

Mivel sok állatunk védett, így nem is lehetne tartani őket. Az összes hazai kétéltű és hüllő is védett, így ezeket nem lehetne tartani. Sok madár is védett, így abból is lecsökkent a választék. Amit még tarthatnál, azok sose lesznek szelídek.

Ez az egyik oka, hogy sokan nem tartanak hazai állatokat, hanem inkább nem őshonos állatokat.

2012. máj. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én szeretem a különleges, ritka fajokat. Ez az én hülye, sznob mániám. Ritka halfajokat szerzek be külföldről. Kutyában is azt szeretem, ami ritka, mondjuk abból magyar fajtát tartok. Nekem ezeknek a különleges halfajoknak a tartása segít, hogy egy kicsit úgy érezzem magam, mint egy egzotikus nyaraláson. A valóságban nem juthatok el pl. Ausztráliába, de ottani halakat azért tarthatok. Régebben szerettem volna hazai halakat tartani, de több probléma volt velük: ha védett, akkor nem tarthatom, jóval kevésbé színesek, mint a trópusiak, általában nagyok, csak élő eleséget esznek.
2012. máj. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

" A felsorolt madarak nagyon piszkolnak,értsd a varjak fossnak szószerint!"


Minden madár "fosik". Homok kell alájuk, amit időnként takarítani kell. De ennyit minden állatért meg kell tenni, ha állatot tartasz.



"Agámát meg azért tartunk mert sokkal olcsóbb és könnyebb tartani mint a hazai hüllőket,gondolj csak bele egy panel lakásban hol fogsz teletetni."


Miért, az agámát nem kell teleltetni? Amúgy nem érzem túl jó érvnek. Csomóan görög teknőst tartanak, azt is teleltetni kell. Meg lehet oldani, vagy aki panelban él, az ilyet ne tartson.


"A tájidegen állatok olcsók és ezáltal nem hazánkat hanem más országokat károsítunk meg!"



Ezt nem értem. Ez az érved, hogy "igaz, hogy károsítunk, de legalább más országokat!"? A természet károsítása mindenhol bűn... de azt sem értem, hogy ez miért károsítana bármilyen országot...



"Ez betudható annak is, hogy ennek az országnak a környezet védelmi minisztériumát gyökerek vezetik."


Ezzel egyetértek...


"Mivel sok állatunk védett, így nem is lehetne tartani őket."


Én pont azt nem értem, hogy ez a kettő miért zárja ki egymást. Miért ne tarthatnánk védett állatot? Kinek lenne abból baja, ha néhányan sárgarigót kezdenének tenyészteni? De ha még a védetteket nem vesszük, akkor is ott vannak a nem védett madarak, szarka, szajkó, dolmányos varjú. Szarkát, szajkót akárki tarthat, csak hely kell hozzá. Szerintem sokkal jobb, mint külföldről behozott, idegen állatokat tartani.

2012. máj. 7. 17:56
 8/10 anonim ***** válasza:

"Szerintem sokkal jobb, mint külföldről behozott, idegen állatokat tartani."


Szerintem meg nem. Én jobban szeretem az egzotikus állatokat. Ízlések és pofonok, ugye.

2012. máj. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kötekedésből kérdezem, de mennyi dolmányos varjút vagy szajkót tartasz?
2012. máj. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg egyet se. Szajkót tartottam. Akihez jártam tanulni, neki minden évben volt és már kb. gyakoribb hazai madárfajjal volt dolga (volt rá engedélye meg minden). Nagy álmom még a csóka. Persze az védett.
2012. máj. 8. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!