Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Normális az ilyen?!

Normális az ilyen?!

Figyelt kérdés
Minap utazok busszal, és egy közepes méretű kutya(kb. ekkora [link] ), tehát még az se mondható hogy nem észrevehető elénkfut és megáll néz. Soför szemrebbenés nélkül képes volt keresztül menni rajta...Amikor éreztem hogy megdöccen kicsit a busz, majdnem sírvafakadtam..
2012. máj. 7. 00:13
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Az idióta állatja...és senki nem szólt neki hogy mi a .aszt csinál?
2012. máj. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
remélem, tudod h hány órás busszal utaztál, írj azonnal a vállalatnak, hogy előkerítsék a sofőrt és felelősségre vonják, bár lehet nem lesz belőle semmi, de legalább teszel azért, hogy kevesebb ilyen eset történhessen
2012. máj. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Nyilván féktávon belül volt, és még ha ráfékez se tudott volna megállni. Viszont esetleg megcsúszik a busz és az árokban landol egy bukfenc után. Vagy a mögötte jövő autós szalad bele a hátuljába.


Az utasok és a közlekedés biztonsága az első,ezt tanulják a sofőrök. Téged lehet hogy felháborít az hogy elgázoltak egy kutyát, én meg azt mondom hogy inkább egy kutya mint egy busznyi súlyos sérült vagy egy autó ami belerohan a buszba. Persze biztos nem kellemes érzés, de ne csak a dolgok egyik oldalát nézd.

2012. máj. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
30%

mr. flash!


remélem nem vezetsz!

2012. máj. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem, egyáltalán nem :S
2012. máj. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Na ne már. Mr. flash-nek teljesen igaza van, van olyan helyzet, amiben nincs mód korrigálásra, irányváltoztatásra, fékezésre. Egyértelmű, hogy nem mehet egy kutya miatt árokba a busz, vagy nem vághat satuféket kocsisorral a háta mögött. Ez teljesen érthető.


Viszont ha még messze volt a kutya és szándékosan ütötte el, akkor valóban nagy barom állat, sőt, ez még büntethető is. Viszont így utólag már semmit nem lehet tenni, még azt sem lehet bebizonyítani, hogy egyáltalán elütötte a kutyát, nemhogy a szándékosságot. Ez sajnos ennyi.

2012. máj. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

De, vezetek.

És ha 20m-el előttem kijön egy kutya és megáll az út közepén,mikor 40m kell ahhoz hogy megálljak akkor maximum nyomom a dudát kikerülöm, de ha a forgalmi helyzet vagy az út állapota miatt nem tudom akkor én is elütöm.

Nem kellemes érzés, de ha elrántod a kormányt, vagy fékezés közben bekerül a kerék alá és megcsúszol rajta akkor komolyabb baj lesz, busszal meg pláne (igen, a busz is meg tud csúszni ha vészfékezés közben a kerék alá kerül a kutya, de még anélkül is).


Gondolj bele kicsit, ott van 40ember a háta mögött, rásatuzik, megállni nem tud ugyanúgy elüti, de megcsúszik és felborul. Vagy eljántja a kormányt és a szembesávban belemegy egy autóba.

Ha esetleg valakinek eltörik a lába, vagy csonkolni kell (azthiszem másfél hónapja volt egy buszbaleset ahol a faszi elvesztette térből az egyik lábát, életszeró példa), mit fog mondani?

Hogy ott volt egy kutya azért nem lesz lábad?

Esetleg ha veled vagy egy családtagoddal történne meg? Örülnél hogy van 3 ember belső sérülésekkel, 4törött kar, egy csomó agyrázkódás, de a kutya jól van?


Nyilván túlzok, de a lényeget remélem megérted, nem szabad kockáztatni.


Mérlegelni kell a dolgokat, rohadt nagy felelősség ám mikor ülnek mögötted.


Szép dolog az állatbarátság, nekem is van kutyám , de nem is hagyom hogy kimenjen a busz elé. Lehet lepontozni meg felháborodni, de ez így van.

Ütöttem már el őzet (vadveszély tábla nélküli szakaszon, 90el hazafele), mentem is vérnyomok után 300métert hogy megnézzem él-e (élt, én segítettem át hogy ne szenvedjen), nem volt kellemes az sem hidd el, nem vagyok egy vadállat.

De ha ülnek mögöttem és őket veszélyeztetem a kikerüléssel vagy a vészfékezéssel akkor inkább az állat, mint hogy adott esetben maradandóan megsérüljön valaki.


De Te nyugodtan fékezz mikor esélytelen megállni,aztán köss ki az árokban vagy menj át a szembesávba, utána rá fogsz jönni miért írom ezeket. Csak ne akkor tedd mikor én jövök szembe.

2012. máj. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előző a #4-es kollégának ment.


Egyébként nem láttam még olyan buszsofőrt aki szórakozásból kutyákat üt el. Már csak azért sem mert a busz sérüléseit nyilvántartják és indokolni is kell valamivel, plusz általában nem olyan a mentalitásuk.

2012. máj. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezt csak én láttam, elöl ültem. Többi utas nem vette észre. :(
2012. máj. 12. 22:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!