Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért mondja azt néhány...

Miért mondja azt néhány biológus, hogy az állatok nem képesek a szeretetre?

Figyelt kérdés
2012. máj. 11. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert még nem ismerik a kutyusaimat.
2012. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
OSTOBÁK
2012. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem tudták bebizonyítani.

Te be tudod? Nem foglalok állást semmi mellett vagy ellen, de eddig én sem tapasztaltam, hogy bármelyik állat is az emberhez hasonlóan szeretett volna valakit, vagy valamit.


Saját fajtársait, saját kölykeit, testvéreit, legalábbis biztosan nem szereti úgy ahogy az ember a saját rokonait, barátait. Ezért furcsa, hogy ember iránt viszont ilyen érzelmeket táplál.


Te hogyan tudod bizonyítani, hogy szeret? Tényleg kíváncsi vagyok, mert nem sok ilyet hallottam még, pedig gyakori téma.

(A Hacsi c. filmet láttam, annak az alapja például nagyon érdekes, arra már azt tudnám mondani, hogy valóban szeretet, viszont nem általánosítható ez alapján semmi..)

2012. máj. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van 2 kutyusom. Testvérek. Egyszer az egyik nagyon beteg volt. Nem nagyon evett. A másik annyira kétségbe volt esve (nem értette miért nem játszanak stb), hogy ő sem evett, az összes játékát nekiadta, a kajáját a beteg testvérének vitte, látszott rajta a szomorúság. Tudtuk, ha az egyik kutyus meghal, a másik is meg fog. Ezt minek neveznéd??

Szerencsére a kutyum meggyógyult. De hetekig tartott és mind 2 kutyus jól lefogyott közben.

2012. máj. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert az ilyen szeretet inkább ragaszkodásnak nevezik.
2012. máj. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt mégis honnan tudod?
2012. máj. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!